Komunikacja i przygotowanie to prawdopodobnie dwa najważniejsze elementy, dzięki którym Twoja relacja z prawnikiem dobrze się układa.
Przyjdź przygotowany
Przyjdź na spotkania ze swoim prawnikiem z agendą lub listą pytań. Zrób notatki na temat nadużyć w twoim związku, aby przekazać je swojemu prawnikowi, aby pomóc im w przygotowaniu dokumentów sądowych.
Przyprowadź pomoc
Przyprowadź adwokata, który zna Ciebie i Twoją historię. Przed wizytą jasno ustal ze swoim adwokatem, jaką rolę chcesz, aby pełnił. Czy jest tam, żeby robić notatki? Aby przypomnieć Ci o pytaniach, które chcesz zadać? Reprezentować w Twoim imieniu interesy rodziny? Aby zapewnić wsparcie emocjonalne?
Oprócz przygotowania się z adwokatem, powinieneś przygotować prawnika – poinformuj go z wyprzedzeniem, że przyprowadzasz adwokata. Niektórzy prawnicy mogą obawiać się obecności innej osoby na spotkaniu i będą chcieli wyjaśnić wszelkie kwestie związane z poufnością.
Nie przyprowadzaj dzieci
Znajdź opiekę nad dzieckiem, aby nie rozpraszały Cię dzieci podczas wizyty i aby nie musiały słuchać, jak rozmawiasz o sprawach dorosłych z Twoim prawnikiem.
Wyznaczone cele
Wyjaśnij swojemu prawnikowi, jakie są Twoje główne cele. Czy odpowiedzialność za dzieci jest dla ciebie ważniejsza niż zdobycie połowy majątku rodzinnego? Potrzebujesz zakazu zbliżania się? Chcesz zostać w domu rodzinnym? Aby skutecznie Cię reprezentować, Twój adwokat kraków prawo rodzinne musi wiedzieć, co jest dla Ciebie najważniejsze.
Daj wskazówki
Przekaż swojemu prawnikowi jasne i zwięzłe instrukcje, umieszczając je na piśmie, a także ustnie, jeśli to w ogóle możliwe. Rób notatki podczas spotkania i streszczaj je ustnie z prawnikiem na końcu, aby oboje mieli takie samo zrozumienie tego, co zostało powiedziane i co każdy z was będzie dalej robił.
Zadawaj pytania
Zapytaj swojego prawnika, czego się od ciebie oczekuje. Jakiej dokumentacji potrzebuje prawnik do przygotowania sprawy? Jak często prawnik chce się spotykać? Czy są zadania, które możesz podjąć, aby pomóc we własnej sprawie?
Nigdy nie wahaj się zadawać pytań, jeśli coś jest niejasne lub jeśli Twój prawnik używa zbyt długiego żargonu prawniczego. O wiele lepiej jest zadać to, co wydaje się głupim pytaniem, niż iść naprzód po niezrozumieniu jakiejś naprawdę ważnej kwestii.
Skup się
Może być ci trudno pozostać skoncentrowanym i na temacie, ponieważ masz tak wiele na głowie i ponieważ spotkanie z prawnikiem może wywołać wspomnienia o nadużyciu, ale to jest bardzo ważne. Jeśli jesteś jasny i bezpośredni ze swoim prawnikiem, prawnik będzie miał dobre zrozumienie sytuacji i problemów, z którymi się borykasz.
Organizuj dokumenty
Zachowaj kopię wszystkiego, co dajesz swojemu prawnikowi i wszystkiego, co daje ci prawnik. Przechowuj wszystkie dokumenty w segregatorze lub serii segregatorów z systemem indeksowania, aby szybko znaleźć wszelkie dokumenty, których możesz potrzebować. Możesz użyć formularzy organizatora prawa rodzinnego w skoroszycie, aby pomóc sobie śledzić całą sprawę.