Co warto wiedzieć o słuchawkach Samsung Buds2?

Dźwięk i muzyka odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Pozwala nam się zrelaksować, wyciszyć lub wręcz odwrotnie – dodać energii i motywacji do działania. Muzyki możemy słuchać na różne sposoby. Mimo to najpopularniejszą i najwygodniejszą jest wykorzystywanie w tym celu swojego smartfona. By jednak zapewnić sobie odrobinę prywatności i nie zmuszać innych osób do słuchania naszych ulubionych piosenek razem z nami, warto zdecydować się na odpowiednie słuchawki. Jakie wybrać? Tutaj możliwości są w zasadzie nieograniczone. Douszne, nauszne, bezprzewodowe – wybór tak naprawdę należy do Ciebie. Ważne, by rzeczywiście był dopasowany do Twoich potrzeb. Kiedy warto sięgnąć po słuchawki z aktywną redukcją szumów Samsung Buds2? Sprawdź!

Słuchawki Samsung Buds2 – co je wyróżnia?

Jeśli interesują Cię nowoczesne rozwiązania, cenisz sobie minimalizm i nie lubisz zbędnych, niepotrzebnych dodatków, słuchawki bezprzewodowe Samsung Buds2 mogą okazać się w Twoim przypadku optymalnym wyborem. To niewielkie akcesorium kryje w sobie ogromną moc dźwięku, która zachwyca już od pierwszej chwili. Nasycone brzmienie potężnych basów i wysokie dźwięczne tony to tylko niektóre z zalet tego akcesorium.

Samsung Buds2 gwarantują bardzo szybką, płynną łączność zarówno z Twoim smartfonem, jak i zegarkiem. Z kolei znacznie lepsze sprzężenie zwrotne, jak i intuicyjne sterowanie słuchawkami sprawiają, że ulubiona muzyka lub audiobook mogą towarzyszyć Ci wszędzie – podczas pracy, odpoczynku czy jazdy pociągiem.

Czym są słuchawki z aktywną redukcją szumów?

Jedną z funkcji słuchawek Samsung Buds2 jest aktywna redukcja szumów. Na czym polega i dlaczego warto szukać jej w tego typu akcesoriach? ANC to technologia, która może wydawać się nowinką na rynku elektronicznym, jednak w rzeczywistości jej historia jest znacznie dłuższa. Po raz pierwszy zaczęto wykorzystywać ją w wojsku, w celu odizolowania pilotów samolotów od nadmiernego hałasu, jaki miał miejsce w czasie lotu. Obecnie ANC znajduje zastosowanie w bardziej komercyjnych rozwiązaniach, do których można zaliczyć chociażby słuchawki douszne.

Na czym w takim razie polega działanie słuchawek z aktywna redukcją szumów? Nie jest to skomplikowane. Mikrofony umieszczone na zewnątrz słuchawki ściągają dźwięki docierające z otoczenia, np. zatłoczonej kawiarni. Dźwięki zostają poddane analizie, a ich fazy odwrócone. Tym samym do słuchawek dociera dźwięk o tzw. negatywnej fazie.

Słuchawki Dolby Atmos – czy warto?

Samsung Buds2 określane są również jako słuchawki Dolby Atmos. Czy warto zwracać uwagę na ten parametr? Dolby Atmos to nic innego jak technologia dźwięku przestrzennego. Co więcej, za jej pomocą mamy wrażenie, że dźwięk zaczyna otaczać nas z każdej strony. Słuchawki Dolby Atmos dodatkowo sprawiają, że dźwięk staje się przestrzenny i zaczyna otaczać Cię z każdej strony.

 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *