Co warto wiedzieć o perfumach, które są do Twojej dyspozycji?

cosmetics-2389783_960_720Masz perfumy już bardzo długo i chcesz wiedzieć, czy nadal są do użytku? Kolor może ciemnieć, a płyn może gęstnieć i / lub mętnieć – wtedy możesz być pewien, że nie będzie pachniał Twoim normalnym zapachem. Niestety, w tej chwili nie możesz już nic zrobić, aby to zmienić. Nie martw się jednak – do Twojej dyspozycji jest całą perfumeria online z niesamowitymi zapachami, dzięki którym znów odnajdziesz coś wyjątkowego dla swoich zmysłów!

Rodzina zapachów – czym jest?

Wszystkie perfumy są klasyfikowane przez świat perfum według ich ogólnego aromatu i składników. Te „rodziny” rozrosły się z biegiem lat: tam, gdzie kiedyś mówiło się na rodzinę zapachów, że jest orientalna – teraz można znaleźć odmiany „świeże orientalne” lub „kwiatowo-orientalne” – które są jak bracia lub siostry dla pierwotnej rodziny.

Dobrze jest wiedzieć, do której rodziny należą Twoje perfumy – bo to prosty fakt, że większość z nas ma dość wąskie preferencje. Ale ponieważ perfumy nie są kategoryzowane według rodzin w sklepach, a konsultant ds. Sprzedaży nie zawsze jest w gotowości, niekoniecznie pomoże ci to w wyborze podczas zakupów.

Jakiego rodzaju zapachy możesz znaleźć w perfumach?

Perfumy są komponowane – dosłownie skomponowane, z różnymi nutami – aby stworzyć złożoną mieszankę z różnych surowców. Należą do nich materiały naturalne, destylowane lub ekstrahowane bezpośrednio z owoców, ziół, kwiatów, kwiatów, kory, liści, gałązek, korzeni, żywic, cebul, kłącza, nasion, drewna i nie tylko.

Perfumiarze używają również syntetyków – cząsteczek stworzonych przez człowieka, w tym słynnych aldehydów, które nadają Chanel No. 5 początkowy „szum”, ale obecnie można zsyntetyzować prawie każdy zapach. Na przykład fiołek jest zawsze syntetyczny, ponieważ nie można go wyekstrahować z rośliny. Ze względów konserwatorskich piżmo jest obecnie w większości syntetyczne. Nawet konwalia musi zostać zsyntetyzowana, bo – na przekór – te intensywnie pachnące, kiwające się białe kwiaty nie oddadzą pachnącego piękna perfumiarzowi.

Wiele z twoich ulubionych zapachów nie mogłoby istnieć, gdyby perfumiarze nie splatali razem naturalnych składników i syntetycznych chemikaliów wytworzonych przez człowieka. Niezwykła umiejętność „nosa”, czyli perfumiarza, polega na bezproblemowym łączeniu tych elementów, aby zabrać nas w emocjonalną i zmysłową podróż.

Czy naturalne perfumy są najlepsze?

Niewiele perfum jest w 100% naturalnych. Jednym z powodów, dla których perfumiarze lubią używać syntetyków, jest zwiększenie ich trwałości, ponieważ niektóre naturalne mają krótką żywotność na skórze, a składniki stworzone przez człowieka działają jak utrwalacz.

Czym są nuty zapachowe?

Nuta w perfumach to indywidualny element – na przykład cytryna, jaśmin, róża, jabłko, drzewo sandałowe i wiele tysięcy innych kwiatów, ziół, przypraw i drewna, których używają perfumiarze. Łącząc poszczególne nuty, nosy tworzą harmonie i kompozycje. Język perfumerii mocno zapożycza się z języka muzyki i nigdy tak naprawdę nie rozwinął własnego słownictwa.

Skomponuj własne perfumy prezentmarzen.com/skomponuj-wlasne-perfumy-sopot/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *