Więcej empatii dla Ulotkarzy i Telekonsultantów

Jeżeli zadzwoni do Ciebie na telefon pewien nienachalny ankieter, nie denerwuj się i nie traktuj go od razu “z buta”. Zdarzają się bardzo często nachalni ankieterzy, których nawet gdy rozłączamy potrafią oddzwaniać kilka razy w ciągu godziny aby wcisnąć nam swój produkt. W wieli przypadkach jednak, ankieterzy to ludzie normalni a telefonowanie do Ciebie to część ich pracy.

Dzwoniąc do Ciebie otrzymują prowizję, która ma wpływ na wysokość ich wypłaty. Nawet nie musisz nic u nich kupić. Wystarczy, że tylko odbędziesz z nim rozmowę. Oczywiście nie musisz się na to godzić ale tylko gdy masz chwilę wolnego, możesz w ten sposób komuś pomóc zarobić. Ty nic nie tracisz, a telefonujący do Ciebie student, może zarobić 5 zł więcej.

Taka sama sytuacja jest z ulotkami jakie możesz otrzymać od młodych dziewczyn na miejskim rynku lub deptaku. One muszą rozdać daną ilość ulotek aby otrzymać wynagrodzenie. Przecież nic Ci nie zaszkodzi jak weźmiesz od nich ulotkę prawda? Możesz ją wyrzucić do następnego kosza a one dostaną swoje wynagrodzenie, które i tak jest dość niskie.

Warto w życiu kierować się zasadą, którą kierował się Dalej Lama. Mówił on bowiem, że największą wartością w życiu jest pomoc i ofiarowanie się drugiej osobie. Jeżeli jednak nie możemy albo nie chcemy jej pomóc, przynajmniej jej nie utrudniajmy żyć. To dobry przekaz dla wszystkich, którzy tak narzekają na ulotkarzy i telefonistów. Nie można brać wszystkich jedną miarą.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *