Wesele – DJ czy zespół

pexels-photo-1449791

Wesele jest jedną z najważniejszych imprez w życiu każdego człowieka. Jest to tradycja gdzie huczna zabawa trwa w najlepsze do białego rana. Nic innego nie zapewni udane imprezy niż odpowiednia muzyka. Bardzo często spotykamy się tutaj z doborem odpowiedniej muzyki. Jej gatunku nie jesteśmy w stanie doradzić – o to musicie zatroszczyć się sami, gdyż najlepiej wiecie – kto bawi się przy jakiej muzyce.

Hity discopolo czy popularne hity lat 70 lub 80 – ten wybór stoi przed wami. Drugim poważnym wyborem pojawia się wybór odpowiedniego źródła muzycznego. Dwom najbardziej popularnymi opcjami jest DJ lub kapela muzyczna. Przed organizacją tak ważnego dla nas wydarzenia – warto przeanalizować wszystkie za i przeciw obu opcji. Przyjrzyjmy się bliżej omawianemu tematowi.

DJ na weselu

To co odróżnia obydwie opcje jest zdecydowanie nośnik z jakim posługuje się wykonawca. W tym przypadku DJ odtwarza muzykę z płyt lub bezpośrednio z komputera. Od razu nasuwa nam się tutaj pierwszy plus takiego wyboru – DJ posiada nieporównywalnie większy repertuar od kapeli muzycznej. Jest on w stanie odtworzyć praktycznie każdy kawałek – gdzie kapela ma przygotowane swoje sztandarowe tytuły. Pozwala nam to na ingerowanie w rodzaj i styl muzyki i sugerowanie kolejnych i coraz to bardziej zwariowanych piosenek. Daje nam to również możliwość “zamawiania” utworów na życzenie.

Jak wiadomo kwestie finansowe to problem większości – jak i nie każdego wesela. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest fakt finansowy tego wyboru. DJ w odróżnieniu od kapeli – nie dzieli się z nikim zarobkami. Sprawia to, że taka opcja jest zdecydowanie tańsza od tej drugiej. Ponadto DJ wnosi zdecydowanie mniej – nie gra na instrumentach czy też nie śpiewa. Może to być minusem, jednak oddziałuje to na koszt wynajmu muzyka. Waha się ona w przedziale od 50 do 150 złotych na godzinę. Jego cena uzależniona jest od miejsca odbywania wesela, regiony czy też po prostu prestiżu – jakim cieszy się nasz docelowy DJ.

Zespół muzyczny na weselu

dyskoteka jastrzębia góraDruga opcja, która jak już wspomnieliśmy – jest znacznie droższa, cieszy się nieporównywalnie większą popularnością. Nie ma co się dziwić – wszyscy lubią muzykę graną na żywo. Trafia to w gusta przede wszystkim starszych uczestników imprezy, gdyż mają oni inne – bardziej tradycyjne podejście do takiego wydarzenia. Cena takich usług jest nieporównywalnie droższa od DJa. Wahadło cenowe jest ogromne i ciężkie do przewidzenia. Kapela składa się z minimum trzech osób – gdzie każdy pobiera własne wynagrodzenie.

Jest to z reguły kwota od 1500 do 5000 złotych. Warto pamiętać, że cena to może drastycznie wzrosnąć gdy zdecydujemy się na bardziej prestiżowy zespół – posiadający zdecydowanie bardziej rozbudowane instrumentarium. W takim przypadku cena zespołu waha się w przedziale od 7 do 10 tysięcy złotych. Zdecydowanym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że kapela może zagrać praktycznie w każdym miejscu. Na drodze do kościoła, przy błogosławieństwie czy przy wyprowadzeniu Panny Młodej z domu. W tych przypadkach DJ z konsoletą lub komputerem nie mógłby na to sobie pozwolić.

DJ na wesele Warszawa – sprawdź!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *