Warsztat rękodzieła: jakie narzędzia muszą się w nim znaleźć?

tool-1957451_960_720Elektrycy i twórcy biżuterii mają co najmniej jedną wspólną cechę: kochają swoje szczypce płaskie. Jeśli chcesz wykonać naszyjniki, kolczyki, bransolety, pierścionki i wiele innych rzeczy, będziesz potrzebować płaskich szczypiec oraz kilku innych narzędzi do okiełznania drutu, który będzie materiałem z jakiego będziesz korzystać najczęściej. Ale zanim przeznaczysz całe mnóstwo pieniędzy na tak wiele sprzętu, musisz znać podstawy. Oto podstawowe rzeczy, których nie powinno zabraknąć w warsztacie rękodzieła!

1. Szczypce płaskie

Będą one twoim największym przyjacielem. Pomogą Ci otwierać pierścienie, kończyć owinięte drutem końce i wykonywać wiele innych zadań, których jeszcze nie potrafisz sobie wyobrazić. Możesz rozważyć dwie pary, dzięki czemu możesz uchwycić wszystko, nie pozostawiając żadnych niedociągnięć w metalu. Koniecznie szukaj szczypiec, które mają gładką powierzchnię między szczękami.

2. Szczypce okrągłe

Te szczypce pomogą Ci wykonać pętle i obręcze, zamknięcia, klamry i pierścienie oraz wiele więcej. Docenisz ich w ramach wielu projektów ręcznie robionej biżuterii.

3. Szczypce zakończone nylonem

Nauczenie się zginania drutu wymaga pewnej praktyki i nieuchronnie zanim osiągniesz ten fach, będziesz musiała parę projektów spisać na straty. Możesz przeklinać bogów – albo sięgnąć po szczypce z nylonowymi końcówkami. Wystarczy chwycić jeden koniec drutu, ścisnąć mocno szczypcami i przeciągnąć drut, aby go wygładzić.

4. Przecinarki drutu

Chcesz ich i chcesz, żeby były dobrej jakości. Istnieje wiele tanich produktów, które mogą dość szybko się zużyć, zwłaszcza gdy będziesz nimi próbować przeciąć grubszy drut. Znajdź producentów, którzy tworzą świetne pary, które będziesz mogła używać przez lata. W ten sposób zrobisz sobie przysługę i dokonasz bardzo dobrej inwestycji.

5. Nożyczki i obcinaczki paznokci

Najlepsze parę złotych, jakie kiedykolwiek będziesz mogła wydawać w swoim biżuteryjnym życiu. Jeśli przecinasz cienki drut, obcinaczki do paznokci mogą być świetnym zamiennikiem przecinarek do drutu. Mogą się bardzo pomóc ci w twojej pracy, więc warto je mieć także w przygotowanym arsenale do swojego warsztatu rękodzieła.

6. Materiały do ćwiczeń

Naprawdę nie chcesz uczyć się podstaw na srebrnym lub złotym drucie wypełniającym, dopóki nie zrozumiesz, co robisz. Drut miedziany lub inny drut z metalu nieszlachetnego pomoże ci poczuć jak to się robi dokładnie – bez marnowania pieniędzy na cenne metale.

7. Linijka

Najbardziej podstawowym elementem wyposażenia biżuterii będzie standardowa linijka i prawdopodobnie jest to coś, co już masz. Niektórzy preferują linijkę graficzną, ponieważ zwykle pomaga wizualizować trochę lepiej niż klasyczne narzędzie.

8. Twoja wyobraźnia

Rozejrzyj się: Możesz wykorzystać coś, co już posiadasz. Potrzebujesz zrobić krąg? Spójrz po swojej spiżarni. Użyj kija baseballowego zamiast trzpienia lub markera, aby oznaczyć swój metal przed cięciem. Już wkrótce zauważysz narzędzia do tworzenia biżuterii wszędzie, gdzie spojrzysz!

Jeszcze więcej inspiracji szukaj na: artyferia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *