Dla kogo uproszczone postępowania restrukturyzacyjne?

chancellery-g6b4d5f6f3_640

Firmy, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej ze względu na brak możliwości spłacania zobowiązań w sposób regularny, mogą zgodnie z prawem decydować się na różne formy postępowań mających na celu restrukturyzację. Dla firm znajdujących się w trudnej sytuacji w przepisach prawnych zostały przygotowane różne formy, które można wybrać w celu ratowania jej przed upadłością. Oczywiście postępowania restrukturyzacyjne różnice, które występują wpływają na to, czy warto z danej formy w konkretnej sytuacji przedsiębiorstwa skorzystać. W przypadku, gdy chce się w krótkim czasie zrealizować naprawę sytuacji firmy, wówczas można zdecydować się na uproszczoną wersję restrukturyzacji. Taka ma na celu między innymi ograniczenie udziału sądu. Natomiast celem takiego działania jest przede wszystkim uzyskanie układu z wierzycielami.

Jakie są cechy uproszczonej restrukturyzacji?

Jedną z charakterystycznych cech uproszczonej wersji, w której będzie realizowane postępowania restrukturyzacyjne, jest między innymi to, że łączy różne rozwiązania. Łączenie odmiennych rozwiązań prawnych ma na celu przede wszystkim uzyskanie przyspieszenia działań, które mogą być zrealizowane w przedsiębiorstwie. Wynika to między innymi z tego, że procedura sądowa jest bardzo krótka. Sąd ma podjąć decyzję o zatwierdzeniu układu maksymalnie w ciągu dwóch tygodni od złożenia wniosku. W stosunku do innych form https://www.dgakancelaria.pl/uproszczone-postepowanie-restrukturyzacyjne to krótsza procedura. Natomiast pomimo uproszczenia procedury nadal jest to skomplikowany proces. Z tego powodu skuteczne przeprowadzenia takiego procesu jest znacznie łatwiejsze, gdy zajmują się nim specjaliści.

Wpisanie do rejestru?

W sytuacji, w której w przedsiębiorstwie jest ogłoszony proces restrukturyzacji, wówczas dokonywany jest wpis do rejestru dłużników. Taki postępowania restrukturyzacyjne rejestr jest zabezpieczeniem dla wierzycieli, a także kontrahentów, którzy podejmują współpracę z firmą, która znajduje się w procesie restrukturyzacji i musi spłacać zobowiązania zgodnie z zawartym układem.

 

Polecamy:
- Gdzie ustawić nawilżacz powietrza w pokoju dziecka?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *