Umowa o pracę czy wyzysk?

Umowa o pracę. Umowa. Czyli znowu jakaś relacja międzyludzka. O pracę. Czy na pewno o pracę? Chodzi im raczej o wyzysk. Tanią siłę roboczą. Kto w ogóle wymyślił umowę zlecenie? Ktoś mówi, że to się w ogóle nie liczy do przepracowanych lat. To by była paranoja. Kompletna. Gdzie my żyjemy? To niech od razu wszyscy pracują za darmo i przez cały dzień.. A co. Inny ktoś, że umowa o pracy liczy się do przepracowanych lat, ale np. jak ktoś przepracował 2 lata to liczą jak rok. No to by było już lepsze. Ale tylko nieznacznie. Bo jak można tak w ogóle zrobić. Poza tym, w umowie zlecenie nie ma się napisanych obowiązków. Pewnie. Rób, co każą. Wszystko najlepiej.

Zrobisz jedno, dadzą ci drugie. a co. Niech robi. A przecież każdy powinien mieć jasno i czarno na białym napisane, co robi, za co odpowiada. Byłoby wszystko jasne. Każdy wiedziałby, za co jest odpowiedzialny i za co będzie potem odpowiadał. No, ale w Polsce nie ma tak kolorowo. I musimy się zadowolić takimi śmieciowymi umowami. Umowami okropnymi, niczym nieprzypominającymi tych z innych, europejskich państw. Ja nie wiem, kto to w ogóle wymyślił. I czy był trzeźwy. Normalny chyba też nie.

Dlatego w pierwszej kolejności takie umowy powinno się zlikwidować, znieść. One tylko szkodzą. Oczywiście pracownikom. Ale kto się nimi przejmuje? Na pewno nie państwo. Oni działają wręcz przeciwnie. Na szkodę pracownikom. A miało być inaczej. Zupełnie inaczej. A nie jest. No i znowu temat zamyka się w jednym słowie: Polska. Cóż zrobić?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *