Czy warto umieszczać w CV informacje o odbytych szkoleniach i kursach?

training-1848689_640 (1)

Poszukiwanie zatrudnienia bywa niełatwe nawet w przypadku osób, które mają świetne wykształcenie i kwalifikacje. Wynika to z faktu, że na rynku pracy praktycznie w każdej branży panuje dosyć spora konkurencja. Aby wyróżniać się na tle innych kandydatów warto zadbać, aby nasze CV było imponujące i pełne informacji, które będą atrakcyjne dla pracodawcy.

Gdy tworzymy CV powinniśmy zadbać o jego odpowiedni wygląd, a także o to, by było rozbudowane i dawało jak najbardziej pełne informacje na temat naszego wykształcenia, doświadczenia, a także dodatkowych kwalifikacji i umiejętności. Z perspektywy pracodawcy najbardziej pożądani są kandydaci, którzy poza wykształceniem posiadają również wiele dodatkowych kompetencji, ukończyli kursy, szkolenia, a także postawili na inne formy dokształcania. Jeśli więc mamy za sobą różne kursy, nie zapomnijmy informacji o nich umieścić a naszym CV. Można je zamieścić w punkcie informującym o wykształceniu, ale również w miejscu, gdzie wpisujemy dodatkowe kwalifikacje i umiejętności.

Niezwykle ważne kształcenie ustawiczne

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza zawodowa przyszłość będzie się jawić wyłącznie w jasnych kolorach, zadbajmy nie tylko o główne wykształcenie, ale również o jak największą specjalizację w swojej branży. Pracodawcy cenią specjalistów z konkretnym doświadczeniem, uprawnieniami, wiedzą oraz kompetencjami. Warto więc inwestować w studia podyplomowe, kursy, szkolenia, które dają nam nie tylko dyplom i certyfikat, ale również realną wiedzę. Na dzisiejszym rynku pracy nie wystarczy bowiem posiadanie wyższego wykształcenia. Nawet, jeśli ukończyliśmy renomowaną uczelnię, same studia wyższe nie są dla naszego pracodawcy informacją o tym, co umiemy i jakie mamy doświadczenie. Trzeba również pamiętać, że w wielu branżach nieustanne dokształcanie jest po prostu konieczne. Rozwój wielu dziedzin jest bardzo dynamiczny i bazowanie wyłącznie na akademickiej wiedzy sprzed kilku czy kilkunastu lat z pewnością nie pozwoli nam na świetne zatrudnienie czy awans w miejscu pracy.

Kursy i szkolenia na wysokim poziomie

Szukając atrakcyjnych szkoleń i kursów możemy skorzystać z portali szkoleniowych, takich jak https://eventis.pl, które publikują oferty szkoleń i kursów od wielu różnych organizatorów, jak też umożliwiają dokonanie zgłoszenia w wybranym szkoleniu bądź kursie.

Nieustanne dokształcanie i podnoszenie kwalifikacji jest niezwykle ważne, nie można jednak zapominać o tym, że powinniśmy wybierać kursy i szkolenia na odpowiednim poziomie. Nie każda firma szkoleniowa zaoferuje nam kształcenie pełne wiedzy i zajęć praktycznych. Zdarzają się kursy, które poza dyplomem lub certyfikatem nie dostarczają uczestnikom żadnych dodatkowych umiejętności. Zanim więc zdecydujemy się na konkretne szkolenie, warto dobrze sprawdzić firmę szkoleniową, program zajęć, a także opinie i kursach i szkoleniach wśród osób, które już w nich uczestniczyły.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *