Jakie umiejętności miękkie wzmacniać na studiach?

you-x-ventures-0K7GgiA8lVE-unsplashSystem szkolnictwa wyższego w Polsce obecnie nie jest gwarantem przyjęcia do wymarzonej pracy. Jest tak głównie przez fakt, iż studia nie rozwijają umiejętności miękkich, które są bardzo pożądane przez pracodawców. Warto się na nich skupić podczas nauki i pierwszych praktyk ora stażów zawodowych, gdyż będą one procentować w przyszłości.

Autoprezentacja

Umiejętność prezentowania się i mówienia o sobie jest bardzo ważna w biznesie. Z tego powodu wiele firm bardzo wysoko ją ceni i sprawdza już na etapie rekrutacji. Autoprezentacja ma szczególne znaczenie w zawodach, w których reprezentujemy dane przedsiębiorstwo, a nasza osoba stanowi przedłużenie polityki wizerunkowej. Umiejętność ta przyda się na późniejszym etapie kariery do walki o awans lub przekonywania współpracowników do swoich racji.

Praca zespołowa


Wśród umiejętności pożądanych przez pracodawców i wyszczególnianych w ofertach pracy zamieszczanych w Internecie (np. na portalu Pracuj.pl) najczęściej pojawia się zdolność do pracy w zespole. Jest ona ważna niemal w każdej firmie, gdyż z reguły ich działanie oparte jest na synergii działów oraz poszczególnych osób. Umiejętność tę warto szlifować biorąc udział w projektach uczelnianych bądź uczestniczyć w nadprogramowych zajęciach.

Zarzadzanie czasem i pracą

Bardzo wielu pracodawców od swoich kandydatów wymaga umiejętności zarządzania czasem i pracą. Są oni bowiem lepiej zdyscyplinowani i wiedzą jaki priorytet nadać swojej pracy. Umiejętność tę można nabyć poprzez zwiększenie liczby obowiązków w czasie trwania roku akademickiego. Może to być dodatkowa praca, staż bądź zajęcia nadprogramowe, które wymagają dodatkowej uwagi.

Samodzielność i odpowiedzialność

Coraz więcej przedsiębiorstw stawia na pracę zdalną, w której kluczowa jest samodzielność oraz wysoka odpowiedzialność za obowiązki. Z tego powodu studenci już na etapie kształcenia powinni sami wykonywać jak najwięcej zadań.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *