Warunki udzielania kredytu celowego – kiedy spotkasz się z odmową?

kredyt

Kredyty celowe są bardzo popularną formą kredytowania oferowaną przez wszystkie banki działające na polskim rynku. Od innych kredytów różnią się tym, że są przeznaczone na konkretny cel, na przykład zakup mieszkania czy samochodu. Pod względem wszelkich formalności, jakie trzeba spełnić, kredyty celowe nie różnią się natomiast niczym od innych form kredytowania. Aby je otrzymać, trzeba spełnić szereg warunków.

Jeśli składamy wniosek o kredyt celowy, musimy liczyć się z tym, że bank bardzo dokładnie prześwietli naszą sytuację finansową i oceni zdolność kredytową. Banki sprawdzają swoich klientów między innymi w Biurze Informacji Kredytowej oraz w bazach dłużników. Chcą mieć bowiem pewność, że mają do czynienia z solidnymi kredytobiorcami, którzy w przeszłości nie mieli problemów ze spłatą swoich zobowiązań.

Sytuacje, w których bank negatywnie rozpatrzy wniosek

Powodów odmowy udzielenia kredytu może być wiele. Jednym z nich jest z pewnością obecność w różnych bazach dłużników. Jeśli mamy na koncie jakiś niespłacony, przeterminowany kredyt bądź już nawet egzekucję komorniczą, nie mamy szansy na żadne nowe kredytowanie nawet w sytuacji, jeśli poziom naszych zarobków jest dobry i teoretycznie kredyt powinniśmy dostać. Problemy z uzyskaniem kredytu mogą mieć również osoby, które mają kiepską historię kredytową. W BIK znajdują się bowiem informacje o tym, jak wyglądała spłata naszych poprzednich zobowiązań i czy nie mieliśmy w tej kwestii żadnych opóźnień.

Bank może nam nie udzielić kredytu także wtedy, gdy nie mamy zdolności kredytowej. Nawet, jeśli wszystkie kredyty spłacamy w terminie, ale mamy ich już zbyt dużo w porównaniu do możliwości finansowych, raczej musimy liczyć się z odmową banku. Różna jest też polityka, jeśli chodzi o dochody i zatrudnienie. W niektórych bankach kredyt możemy dostać jedynie wtedy, gdy pracujemy na umowę o pracę na czas nieokreślony lub gdy umowa na czas określony jest dłuższa niż okres kredytowania. Banki chcą bowiem na wszelkie możliwe sposoby zabezpieczyć się przed sytuacją, w której kredytobiorca przestanie spłacać swoje zobowiązania w terminie.

Gdzie szukać dobrych kredytów?

Jeśli interesuje nas kredyt celowy lub inny kredyt na dowolny cel, warto dokładnie przejrzeć aktualna ofertę banków. Dobre kredyty gotówkowe online do 50 000 zł w get-money.pl to opcja dla osób, które szukają kredytowania w sieci i są zainteresowane złożeniem wniosku online. Wnioskowanie przez internet jest wygodne, bezpieczne, a przy tym pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Jeśli szukamy najlepszego dla siebie kredytu, warto również korzystać z dostępnych w sieci porównywarek i rankingów kredytów, szczególnie tych, które są na bieżąco uaktualniane. Dzięki temu bez problemu znajdziemy taką ofertę, która jest aktualnie najbardziej korzystna.Zanim złożymy wniosek kredytowy, powinniśmy też dokładnie ocenić własne możliwości finansowe i mieć pewność, że będziemy w stanie bez problemu płacić raty kredytowe. Jeśli nasza sytuacja finansowa nie jest pewna i stabilna, warto poczekać z sięganiem po kredyt na lepsze czasy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *