Uczenie dziecka z pomocą fiszek – jak to robić mądrze?

childrens-books-570121_1280Fiszki to prosty i skuteczny sposób uczenia małych dzieci liter, cyfr i słów. Tutaj chcemy podzielić się technikami, które sprawią, że nauka Twojego dziecka będzie pozytywna i skuteczna. Jeśli interesują Cię również inne pomoce dydaktyczne dla przedszkolaków warto pogłębić temat.

Garść wskazówek dotyczących korzystania z fiszek

Mamy dla Ciebie kilka szybkich wskazówek dotyczących nauczania małych dzieci za pomocą fiszek.

Proste słowa: Zacznij od prostych słów na fiszkach wczesnej nauki, które można łatwo przekształcić w obrazek, którego dziecko może się nauczyć. Samochód, furgonetka, ręka, stopa itp. są łatwe na początek. Możesz mieć zdjęcie ze słowem na karcie lub możesz wskazać, co mówi to słowo.

Rutyna: fiszki do wczesnej nauki mogą być skuteczne, jeśli są używane prawidłowo i stale. Zaleca się korzystanie z nich 3-5 razy w tygodniu. Wprowadzenie Twojego dziecka w rutynę jest niezbędne. Dzięki rutynie Twoje dziecko zapozna się z fiszkami wczesnej nauki. To jak jedzenie i spanie. Nie zmieniasz pory jedzenia i spania dla swojego dziecka, więc trzymaj się tej samej pory dnia, nie zapominając o fiszkach.

Wyczucie czasu: wybierz odpowiedni moment, kiedy koncentracja Twojego dziecka jest największa. Nie można niczego nauczyć dziecka w porze drzemki. Dobry czas na wybór to albo po śniadaniu, albo po obiedzie, po drzemce, jeśli ją odbywają w ciągu dnia. Dziecko powinno mieć tedy w sobie mnóstwo energii.

Powtarzanie: nie wypowiadaj tego słowa tylko raz, zanim przejdziesz do następnej fiszki do nauki wczesnej. Powtórz każde słowo cztery lub pięć razy, zanim przejdziesz do następnego słowa i pamiętaj, aby wskazywać obiekt podczas wypowiadania słowa, a także zmieniać kolejność, w jakiej nie jest zapamiętywana. Powtarzając proces, dziecko rozumie, co mówisz i będzie próbowało wypowiedzieć to słowo, a także rozpoznać słowo na fiszce.

Interaktywny i pozytywny proces: pozwól dziecku na interakcję, pomagając mu wskazać właściwy obiekt. Zachęć ich do wskazywania rzeczy i klaskania, gdy poprawnie odgadniesz fiszki wczesnej nauki. Dużo pochwał jest kluczem, a oni wkrótce to podejmą i powtórzą to, co robisz, gdy zdadzą sobie z tego sprawę. Gdy będziesz codziennie zapoznawał się z fiszkami dotyczącymi wczesnego uczenia się, wkrótce nauczą się tego, czego ich uczysz. Wtedy zanim się zorientujesz, będą wiedzieć, kiedy trzymasz słowo „samochód” i wskazujesz na przedmiot.

Korzystając z fiszek, będziesz zachęcać swoje dziecko do nauki i przechowywania informacji na wczesnym etapie nauki czytania, mówienia i rozpoznawania słów. Edukacja jest ważna, a rozpoczynając wcześnie z fiszkami wczesnej nauki, dajesz dziecku niezbędne narzędzia, których będzie potrzebowało, gdy zaczniesz szkołę.

Oczywiście fiszki to tylko jedna z wielu metod wsparcia dziecka w nauce, są również inne pomoce dydaktyczne dzięki czemu możesz wprowadzić swojego malucha na lepszą drogę do zdobywania wiedzy teoretycznej jak i praktycznej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *