Polskie ubrania dla dzieci – najlepszy wybór na nadchodzący sezon

Moda dziecięca

Wiosna i lato to moment, w którym każdy rodzic musi odświeżyć swoją garderobę. Krótkie spodnie, nowa koszulka polo, sukienka na cieplejsze dni i sandały to już obowiązkowy zestaw każdego zakupowicza. W szale przymierzania i kupowania trzeba pamiętać, że dzieciaki na wiosnę również potrzebują nowych ubrań a moda dziecięca poszła znów o dwa kroki naprzód.

Każdy rodzic zaopatrując się w sklepie sprawdza, co kupuje swoim pociechom. Ważne, by zabawki z plastiku nie zawierały szkodliwych substancji i były bezpieczne. Podobnie jest z jedzeniem. Czytamy etykiety, sprawdzamy skład i miejsce produkcji niemal każdej rzeczy, którą zabieramy ze sklepowej półki. Nawyk czytania metek warto wyrobić sobie także w sklepach, które sprzedają ubrania dla dzieci. Duża domieszka sztucznych materiałów w koszulkach czy spodenkach może spowodować, że dziecku będzie za gorąco a samo ubranko będzie obcierać i uwierać małego odkrywce. Dzieciaki już od wieku niemowlęcego potrzebują bowiem ubrań, które są wytrzymałe a jednocześnie zapewnią komfort podczas całodniowej zabawy – niezależnie czy w domu czy na zewnątrz.

Na co zwracać uwagę?

Odwiedzając sklep z ubraniami dla chłopców pierwszym kryterium decydującym o zakupie jest to „czy ładnie w tym synkowi/córce?” Potem sprawdzamy cenę i podejmujemy decyzję o zakupie. Zanim w ogóle zwrócimy uwagę na koszulkę czy sukienkę – warto spojrzeć na metki tych ubrań.

Zdecydowana większość ubrań proponowanych dorosłym pełna jest materiałów takich jak sztuczny jedwab, poliester, akryl, octan i nylon. Do tego dochodzą również pestycydy chlorofenole a nawet barwniki alergizujące. Są to substancje, które zwyczajnie szkodzą zdrowiu. Ubrania, które są odporne na plamy, antybakteryjne czy chroniące przez promieniowaniami UV to ubrania, które muszą mieć w swoim składzie te „dodatki”.

Na rynku ubranek dziecięcych jest nieco lepiej, bowiem producenci muszą spełniać dość wyśrubowane normy. Jednak wciąż w niektórych „sieciówkach” spotkamy ubrania niemowlęce o wątpliwym składzie. Na szczęście możesz zdecydować się nie kupować ubrań z tymi „dodatkami”.

Pewny i bezpieczny wybór

Sklep z ubraniami dla dzieci My Basic stawia na bezpieczeństwo. Wszystkie ubrania dla dzieci są bowiem uszyte z najwyższej jakości materiałów posiadających certyfikat Oeko-Tex Standard 100. To wiodący na całym świece znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Jeśli na metce pojawia się ten znaczek, możemy mieć pewność, że materiały, z których uszyto ubranko są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach groźnych dla zdrowia człowieka.

Polska produkcja i polska jakość

Wszystkie ubrania dla dzieci od My Basic powstają we współpracy z lokalnymi, najlepszymi szwalniami. Dzięki temu firma ma pełną kontrole nad tym, gdzie i w jakich warunkach powstają oferowane przez nią produkty.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *