Ubezpieczamy flotę firmową – jakie usługi warto wziąć pod uwagę?

pexels-photo-235222

Ubezpieczenie samochodu to obowiązek nie tylko kierowców indywidualnych, ale również firm, w których flota samochodowa ma bardzo duże znaczenie w prowadzeniu działalności. Poza obowiązkowym ubezpieczeniem kierowcy mają również do wyboru wiele dodatkowych pakietów, które ułatwią im życie w razie losowych zdarzeń lub też pomogą uniknąć wielu opłat.

W ubezpieczeniach dla firm wybór jest naprawdę spory. Firmy, które chcą ubezpieczyć swoje samochody mogą wybierać spośród ofert wielu ubezpieczycieli, którzy wręcz prześcigają się, aby zaoferować swoim przyszłym klientom coraz lepsze warunki. Niestety, bardzo często bywa tak, że zapisy w umowach to jedno, a rzeczywistość drugie. Dlatego też warto uważnie wybierać ubezpieczyciela, aby mieć pewność, że korzystna umowa poniesie za sobą równie korzystne warunki w praktyce. W praktyce bowiem bywa różnie – często pakiety ubezpieczeń nie zawsze pokrywają i obejmują wszystkie zdarzenia, jakie mogą nas spotkać podczas poruszania się po drogach czy nawet postoju na parkingach.

Pakiet assistance dla wymagających klientów

Jedną z ciekawszych usług w ubezpieczeniach jest pakiet assistance, który można znaleźć w ofercie zarówno większych, jak i mniejszych ubezpieczycieli. To dobre rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą sporo zaoszczędzić w razie jakichkolwiek problemów z autem, a także w sytuacji, gdy potrzebny jest dobry warsztat samochodowy czy pomoc drogowa. Sprawdzona laweta Berlin to rozwiązanie, które oferuje wiele firm ubezpieczeniowych, oferujących ubezpieczenia nie tylko w kraju, ale również za granicą. Kierowcy, którzy mają pakiet assistance mogą żyć spokojniej i podróżować bez obaw o jakiekolwiek zdarzenia na drodze. Jeśli zdarzy się wypadek, wystarczy zadzwonić do przedstawiciela ubezpieczyciela, który zajmie się wszystkimi formalnościami. Holowanie auta czy jego dalsza naprawa będą więc dla ubezpieczonego darmowe. Zwykle należy brać od firm wykonujących usługi faktury, które następnie przedstawia się przedstawicielowi ubezpieczyciela.

Porównaj kilka ofert ubezpieczeniowych

Jeśli chcemy, aby ubezpieczenie było dopasowane do naszych potrzeb i możliwości finansowych, warto na wstępie zrobić dobry research różnych ofert i porównać je nie tylko po względem ceny, ale również tego, co w tej cenie oferują. Pakiety ubezpieczeniowe w poszczególnych firmach sporo się różnią, często też szyte są na miarę potrzeb konkretnego klienta. Często więc najtańsza oferta ubezpieczenia wcale nie będzie najbardziej korzystna, gdyż będzie zawierała niewiele zdarzeń, w ramach których będzie przysługiwało ubezpieczenie. Zwykle więc warto płacić wyższą składkę ubezpieczeniową, ale za to można mieć pewność, że w razie jakiegokolwiek zdarzenia nie będzie konieczności pokrywania zobowiązania wobec firmy holującej czy warsztatu samochodowego z własnej kieszeni.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Ubezpieczamy flotę firmową – jakie usługi warto wziąć pod uwagę?

  1. 23 maja 2019 at 09:04

    Mam problem z moim ubezpieczycielem, w którym samochód mam ubezpieczony praktycznie od zawsze. Mam ubezpieczenie komunikacyjne, które zawsze płace regularnie i w ustalonej z góry stawce. Nie mieli nigdy ze mną żadnego problemu. Ostatnio jednak miałem stłuczkę nie z mojej winy, ale auto mocno uszkodzone. Ubezpieczyciel chce wypłacić bardzo zaniżone odszkodowanie, które nawet w połowie nie pokryje kosztów naprawy. Co robić? Brać te kasę czy iść na bój sądowy, który przecież może ciągnąć się w nieskończoność?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *