Trener personalny w sztukach walki – pomysł na zarobek po godzinach?

1484151825_7aa5

Od pewnego czasu można zaobserwować rosnącą popularność szkół sztuk walki. Zajęcia, na które w przeszłości uczęszczali głównie mężczyźni są obecnie dużo chętniej wybierane również przez kobiety i dzieci w wieku szkolnym, co również daje możliwość przygotowania specjalnych pakietów dla całej grupy klientów.

Czym są właściwie sztuki walki? Możliwości wyboru rodzaju samych sztuk walki jest dość spora, bowiem często oferty nie ograniczają się jedynie do popularnego karate. Trenowanie sztuk walki uczy nie tylko samych sprawności fizycznych, ale również uczy cierpliwości, pracowitości i pokory. To właśnie dlatego sztuki walki są tak popularne wśród ludzi żądnych aktywności fizycznej.

Codzienność trenera

Szkoły sztuk walki to jednak nie tylko klienci, ale również trenerzy prowadzący zajęcia. Nie da się ukryć, że osoby pretendujące do prowadzenia sztuk walki muszą charakteryzować się pasją i zamiłowaniem do sportu i aktywności. Aby móc pracować w szkole sztuk walki należy w pierwszej kolejności skończyć kurs, dający kwalifikacje. W większych miastach organizowane są kursy dla przyszłych trenerów, kształcących w konkretnej sztuce walki. Sam kurs najczęściej podzielony jest na część ogólną oraz część poświęconą typowo wybranej sztuce walki.

Cena wybranego kursu waha się w okolicach około 1500 złotych, w zależności od wyboru samego kursu i miejsca jego odbycia. Wybierając interesującą nas wersję samego szkolenia warto jest zwrócić uwagę na treści szkolenia, ilość zajęć praktycznych oraz możliwość uzyskania dyplomu, wpisu do listu absolwentów czy dokumenty w języku angielskim. Takie szczegóły umożliwią przyszłym trenerom większą ilość miejsc pracy w przyszłości.

Warunki pracy trenera

Choć najczęściej trenerzy są pasjonatami sportu i sztuk walki, to jednak same warunki pracy i zarobki nie należą do górnej półki zatrudnienia. Wystarczy jest policzyć ilość osób w prowadzonej grupie i pomnożyć ją przez cenę karnetu. Od tej kwoty należy odjąć jednak cenę wynajęcia sali oraz zakup pomocy trenerskich, takich jak worki treningowe, materace itp.

Wiele zależy od samego miejsca prowadzenia treningów, wielkości miasta, współpracy ze szkołą sztuk walki, w której trener prowadzi zajęcia. Z wyżej wymienionych powodów trener sztuk walki czynny zawodowo decyduje się na pracę w kilku szkołach sztuk walki jednocześnie lub traktuje zajęcie jako pracę dodatkową.

Sztuk walki i fitness

Część szkół zajmujących się prowadzeniem sztuk walki podejmuje się również bardziej tradycyjnych zajęć z fitness. Jest to dobre rozwiązanie z kilku powodów, chociażby ze względu na wielką popularność zajęć fitness, a co za tym idzie większą ilość potencjalnych klientów.

Trener zajmujący się sztukami walki może połączyć swoją zawodową drogę z prowadzeniem zajęć z innej formy aktywności fizycznej. jedno jest pewne- trenerzy sportowi, zajmujący się sztukami walki najczęściej traktują swoje zajęcie jako dodatkowe źródło zarobku, łącząc je z inną pracą zarobkową, często poza zawodem.

Artykuł opracował sklep Madake.pl – Odzież treningowa

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *