Trawa z rolki – czy to dobry wybór do małego ogrodu?

bharath-raj-n--laN0yECGm0-unsplashMasz niewielki ogród i zależy Ci na tym, aby wyglądał on efektownie? Gdy chcesz cieszyć się w nim pięknym trawnikiem, możesz zdecydować się na trawę z rolki. Co warto wiedzieć na temat trawników wykonanych z rolki? Oto najważniejsze informacje!

Czym jest trawnik z rolki?

Trawę można wysiać bezpośrednio w ogrodzie, ale można także zakupić ją w rolkach. Tego typu trawa często umieszczana jest na boiskach, kortach tenisowych, ale również jest ona możliwa do ułożenia w ogrodach.   Aby powstał trawnik z rolki, konieczne jest wcześniejsze wysianie trawy na przygotowanych do tego polach. Trawa wzrasta przez około 12-18 miesięcy, aby uzyskać mocny system korzeniowy i estetycznie się zagęścić. Następnie jest ona ścinana razem z warstwą darni – ziemi. Niektóre firmy umieszczają trawę dodatkowo na specjalnych siatkach z biodegradowalnych materiałów – pomagają one w stabilizacji darni.   Przed dostawą do klienta trawa zwijana jest w rolki, aby była łatwiejsza w transporcie. Takie rolki są następnie rozkładane na odpowiednio przygotowanym podłożu u klienta.

Dlaczego warto wybrać trawę w rolce?

Trawnik w rolce ma wiele zalet, dlatego obecnie jest on kupowany bardzo chętnie. Sprawdzi się także w mniejszym ogrodzie, gdzie jego wykonanie nie jest związane z bardzo wysokim kosztem.

Wśród głównych zalet trawników w rolce znajdują się:

  • estetyczny efekt – trawnik jest zielony, zagęszczony, równy, wolny od chwastów
  • łatwe wykonanie – trawę trzeba rozłożyć na przygotowanym podłożu i podlać
  • oszczędność czasu – wykonanie trawnika z rolki jest bardzo szybkie
  • gotowy do użytkowania – trawnik od razu po ułożeniu może być używany

 

Trawnik w rolce – gdzie go zamówić?

Osobom zamierzającym zamówić produkt jak trawa z rolki Poznań oferuje dostęp do najlepszych firm zajmujących się wytwarzaniem tego typu trawników. Mogą one zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje nie tylko sprzedaż trawy, lecz też jej transport oraz układanie.   Gdy zatem chcesz cieszyć się pięknym trawnikiem w małym ogrodzie, trawa z rolki także będzie wtedy strzałem w dziesiątkę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *