Nie tolerujesz okularów w pracy? Poznaj nowoczesne zamienniki

face-4981573_640

Noszenie okularów to najpopularniejsza metoda korygowania wad wzroku, zarówno krótkowzroczności i dalekowzroczności, jak i astygmatyzmu. Wiele osób kiepsko jednak się czuje w okularach, są dla nich niewygodne, mogą również przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków zawodowych. Dotyczy to w szczególności pracowników, których praca jest bardzo dynamiczna, wykonywana w trudnych warunkach lub na powietrzu. Okulary nie są na szczęście jedynym rozwiązaniem, które pozwala na korektę wady wzroku.

Nowoczesne okulary dostępne są w wielu wzorach, modelach, a także są wyposażone w wiele dodatkowych funkcjonalności. Bez problemu znajdziemy okulary z antyrefleksami, progresywne, wyposażone w filtry do pracy przy komputerze. Podczas gdy jedne osoby z wada wzroku bardzo dobrze czują się w okularach, inne niezbyt chętnie noszą szkła na nosie. Wtedy dobrze jest szukać innych opcji, które pozwolą na lepsze widzenie, a co za tym idzie, także na większy komfort w codziennej pracy.

Soczewki kontaktowe zamiast okularów

Wśród osób z wadą wzroku dużą popularnością cieszą się soczewki kontaktowe. Zakłada się je bezpośrednio do gałki ocznej, co sprawia, że są bardzo wygodne, funkcjonalne, można z nimi uprawiać sport, spędzać czas na świeżym powietrzu, pływać. Soczewki w odróżnieniu od okularów nie parują, nie spadną z nosa, są więc o wiele bardziej wygodne. Wśród soczewek mamy do wyboru jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne. Różnią się one pod względem budowy, jednak zasada ich działania jest taka sama. Problem z soczewkami może być jednak taki, że na noc trzeba je zdejmować i utrzymywać w idealnej czystości. Nieustanne zdejmowanie i zakładanie może być dla niektórych osób kłopotliwe. Zdarza się również, że soczewki powodują podrażnienia, nadmierną suchość oczu oraz inne rodzaje dyskomfortu. Są więc dobrą alternatywą dla okularów, ale nie każdy może je bez problemu nosić.

Laserowa korekcja wzroku

Jeśli okulary są dla nas niewygodne, a soczewki powodują dyskomfort, mamy do wyboru także jeszcze jedną opcję korekcji wzroku – zabieg laserowy, który usuwa wadę wzroku i pozwala zrezygnować z okularów czy szkieł kontaktowych. Zabiegi laserowe kosztują zwykle kilka tysięcy, nie jest to więc opcja tania, ale zdecydowanie bardzo skuteczna i dająca pełen komfort osobie borykającej się z problemami z widzeniem. Laserowa korekcja wzroku wymaga przede wszystkim zakwalifikowania się do zabiegu, pacjent musi być gruntownie przebadany przez okulistę, sporo jest bowiem przeciwwskazań do wykonania tego rodzaju zabiegu. Jeśli interesuje nas laserowa korekcja wzroku, zaćma operacja bądź inny zabieg na oczy, zadbajmy o to, by został on wykonany w specjalistycznej klinice, w której można liczyć na doświadczonych lekarzy oraz komfortową obsługę. Operacje oczu można w niektórych przypadkach wykonać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak zwykle czeka się na nie co najmniej kilkanaście tysięcy. W przypadku poważnych problemów z widzeniem lepiej jest zainwestować w prywatny zabieg, który przyniesie natychmiastowe efekty.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *