Pranie tapicerki skórzanej – której firmie to zlecić?

pranie-tapicerki-skorzanej-ktorej-firmie-to-zlecic

Skórzana tapicerka zdecydowanie efektywnie prezentuje się, podnosząc prestiż wnętra. Takie meble to również dobra inwestycja na lata. Skóra bowiem zachowuje swój estetyczny wygląd nawet przy nadmiernej eksploatacji, ale tylko pod warunkiem, że jest odpowiednio pielęgnowana. Czy trzeba więc prać tapicerkę skórzaną i jeśli tak, to komu zlecić takie prace?

Jak często prać tapicerkę skórzaną meblową?

Skórzane meble są naprawdę łatwe w utrzymaniu czystości. Na co dzień wystarczy je przetrzeć z kurzu, a wszelkie zabrudzenia po prostu usunąć za pomocą zwilżonej ściereczki. Dla zachowania właściwości skóry i zapobieganiu jej przedwczesnemu spękaniu warto też meble regularnie prać. Tu jednak najlepiej zlecić to fachowcom, ponieważ skóra wyjątkowo źle reaguje na nadmiar wody oraz źle dobrane detergenty. Fachowców do domu można zaprosić raz do roku, a jeśli meble są często eksploatowane to takie działania warto zintensyfikować do dwóch razy w roku. Skóra, która jest dopieszczona takimi zabiegami błyszczy i zachowuje swój kolor przez długi czas.

Jakie meble skórzane warto profesjonalnie czyścić?

Takie meble jak narożnik czy fotele ustawione w salonie, zdecydowanie należą do tych najczęściej użytkowanych. Z pewnością nie raz siada się na nich z miseczką chipsów, z kubkiem gorącej herbaty czy kieliszkiem czerwonego wina. Skóra jest bardzo wdzięcznym materiałem, bo przy szybkiej reakcji można w łatwy sposób skutecznie usunąć wszystkie plamy.

Niestety ślady użytkowania zawsze pozostają. Skóra staje się coraz bardziej matowa, być może płowieje i co gorsza pojawiają się spękania. To może być efektem warunków, w jakich znajduje się mebel, ale też niewłaściwego użytkowania. Wrogiem skóry jest także nadmierne ciepło. Narożnik ustawiony koło okna i wystawiony na działanie promieni słonecznych, szybko będzie niszczeć. Podobnie jest, jeśli meble znajdują się w bliskim sąsiedztwie grzejnika.

Takie meble warto częściej prać. Podobnie jest ze skórzanym obiciem w sypialni – tam pranie tapicerki skórzanej warto zlecać nawet kilka razy w roku, ponieważ pot i nadmierna wilgoć mogą źle wpływać na zewnętrzny wygląd skórzanego obicia.

Jakiej firmie zlecić pranie tapicerki skórzanej?

Pranie tapicerki skórzanej nie jest jakimś szczególnie skomplikowanym zabiegiem, ale trzeba wiedzieć, jakich preparatów użyć i jak mebel czyścić. Zbyt mocne detergenty mogą bowiem odbarwiać skórę, a zbyt szorstkie przyrządy spowodują przetarcia i popękania. Warto też pamiętać, że w codziennych domowych zabiegach skórzana tapicerka czyszczona jest najczęściej jedynie z wierzchniej strony. Trudno bowiem dostać się do zakamarków i zagłębień. Tam z kolei gromadzi się kurz i brud, a wraz z nim tysiące niebezpiecznych zarazków. Dlatego warto skorzystać z usług firmy, która wykorzystuje dobrej jakości preparaty chemiczne, ale również taki sprzęt, którym łatwo usunie zabrudzenia z każdej części mebla. Można zaufać firmie, która zapewnia dojazd do domu do klienta, a pranie tapicerki skórzanej wykonuje na miejscu. Dzięki temu nie trzeba przewozić ciężkiego narożnika na drugi koniec miasta czy męczyć się z wynoszeniem foteli z wysokiego piętra.

Impregnowanie skóry. To naprawdę opłaca się!

Firmy, które oferują pranie tapicerki skórzanej, bardzo często zapewniają też inne zabiegi pielęgnacyjne, jak właśnie impregnowanie mebla. To zabieg, za który warto dopłacić, nawet jeśli nie znajduje się w standardowej ofercie. Dobrze zaimpregnowany materiał jest bardziej elastyczny i mniej podatny na przetarcia i pękania, ponad to dłużej zachowuje swój nienaganny wygląd. Takie impregnowanie warto wykonać przynajmniej raz w roku, ponieważ środki konserwujące też się zużywają i z czasem tracą swoją moc.

Można oczywiście takie zabiegi wykonać we własnym zakresie, trzeba jednak pamiętać, by nie przesadzić z ilością środka i dobrze go wmasować w warstwę skóry i nie doprowadzać do powstawania zacieków i przebarwień. Dobrej jakości impregnat sprawdzi się szczególnie, jeśli meble narażone są na szkodliwe działania słońca czy właśnie grzejników. Ciepłe powietrze mocno bowiem wysusza skórę, prowadząc do jej przedwczesnego spękania i matowienia.

 

- Największe transakcje na rynku M&A w XXI wieku

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *