Szukasz idealnego materiału na sweter? To musi być alpaka!

people-2590555_1280Mieszkając w miejscu, w którym przez sześć miesięcy w roku jest zima – można zauważyć, że stosunek do odzieży może zmienić się dramatycznie. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wyprawę na narty, czy po prostu wyrzucasz śmieci, codzienne życie w takiej części świata przynosi zupełnie nową listę priorytetów związanych z ubieraniem się.

Można nastawić się na znalezienie i zbieranie wełny merynosów, która świetnie sprawdza się na froncie ciepła, ale pozostawiała jednak skórę wilgotną i swędzącą pod koniec dnia. Można też mieć obsesję na punkcie miękkiego, miękkiego kaszmiru – by jednak wkrótce przekonać się, że lepiej nadaje się do przytulania się przy ognisku niż do trekkingu po kolanach w śniegu. Zaraz zakończą się Twoje poszukiwania idealnego materiału na sweter. Znajdziesz taki, który łączy ciepło, miękkość, trwałość i wiele innych atrakcyjnych cech, aby zapewnić swobodę i wygodę przez całą zimę.

Idealny sweter – to ten z alpaki.

Dlaczego odzież z wełny alpaki powinna być twoim następnym zakupem? Znane ze swojego peruwiańskiego pochodzenia – alpaki są uroczym kuzynem wielbłąda i lamy. Wyhodowane przez starożytnych Inków, alpaki były gorącym towarem — w surowym klimacie Andów góry, ich wełna była uważana za cenniejszą niż złoto. W ostatnich latach współczesny świat coraz bardziej się zgadza. Oto kilka powodów, dla których płaszcz z alpaki z kapturem powinien być Twoim kolejnym zakupem.

Niesamowite ciepło: w przeciwieństwie do owczej wełny, która zawiera kieszenie z powietrzem, alpaka jest pustym włóknem, które pozwala jej zatrzymywać ciepło. Zgadza się — sweter z alpaki jest jak noszenie własnego grzejnika.

Luksusowa miękkość: wysokiej jakości program hodowlany alpaki daje super delikatne runo (poniżej 20 mikronów, jeśli liczyć), co przekłada się na niesamowitą miękkość. Polar alpaki również nie ma łusek, które powodują swędzenie znane z wełny.

Odporność na wilgoć: wełna merynosowa jest znana z naturalnego odprowadzania wilgoci, ale tylko do pewnego stopnia. W końcu włókno wełniane zostanie nasycone całą wilgocią, do której się wciągnęło. W tym momencie masz jeden przemoczony sweter ocierający się o skórę – niezbyt dobrze. Ale pusta natura włókna alpaki oznacza, że ​​nie ma rdzenia, w którym mogłaby gromadzić się wilgoć. Zamiast tego włókno alpaki odprowadza wilgoć ze skóry, zapewniając uczucie komfortu i suchości.

Mniej podatne na mechacenie: Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego ciągle golisz swój najlepszy wełniany sweter? To dlatego, że włókna są naturalnie krótkie i szorstkie. To samo jest coraz bardziej powszechne w przypadku kaszmiru – pośpiech w produkcji kóz wystarczającej do zaspokojenia popytu doprowadził do krzyżowania, dzięki czemu współczesne włókno jest bardziej podatne na mechacenie. Natomiast wełna alpaki jest znacznie dłuższa, dzięki czemu jest znacznie trwalsza nawet po wielokrotnym noszeniu.

Zrównoważony rozwój: dobrze udokumentowano, że gwałtowna popularność kaszmiru zdziesiątkowała obszary trawiaste w Chinach, dzięki liczbie kóz kaszmirskich wymaganych do wyprodukowania niewielkiej ilości wełny brzusznej, z której wytwarzana jest przędza. Z drugiej strony alpaki są miękkie i przytulne, co oznacza, że ​​potrzeba ich mniej, aby wyprodukować szereg swetrów, szalików lub czapek.

Polecamy:
- Prowadzenie KPiR – czy opłaca się je zlecać kancelarii rachunkowej?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *