Szukamy oferty na samochód służbowy – którą opcję wybrać?

aaron-burden-U4w7y0lowL8-unsplashSamochody służbowe są potrzebne zarówno w dużych, jak i w mniejszych firmach. Niektóre stawiają na niewielkie floty samochodowe, inne mają bardzo rozbudowane floty służbowych aut. bez dobrych samochodów trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie firmy w niektórych branżach. Z drugiej strony – czasem zapotrzebowanie jest sezonowe, co oznacza, że niekoniecznie trzeba auto kupować. Zanim więc zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy także inne oferty finansowania samochodów.

Duże firmy, które mają równie duże zapotrzebowanie na flotę samochodową, utrzymują własne auta. Jest to oczywiście związany ze sporymi wydatkami. Auta nie tylko trzeba kupić, ale również wydawać pieniądze na ich przeglądy, ubezpieczenia, przeglądy i codzienną eksploatację. Nie zawsze jest to opłacalne w przypadku niewielkich firm lub takich działalności, które są dosyć sezonowe, czyli samochody przez dłuższy czas stoją nieużywane. Wtedy dobrze jest szukać opcji, które pozwolą na posiadanie pod ręką dobrych aut, ale niekoniecznie mieć je na własność.

Możliwość wynajmu długoterminowego

Ciekawą opcją na samochód służbowy może być auto abonament, który pozwala na znalezienie auta dopasowanego do potrzeb, a jednocześnie na zaoszczędzenie na wielu kosztach. Wynajem długoterminowy samochodów to propozycja dla firm, które chcą mieć w swoich zasobach dobre, sprawne, często luksusowe samochody. Auta firmowe mają bowiem spore znaczenie wizerunkowe. Im lepsze auto, tym lepiej firma może kojarzyć się w otoczeniu biznesowym wśród klientów i kontrahentów. Wynajem długoterminowy pozwala na znalezienie samochodu w stu procentach dopasowanego do potrzeb. Pod względem finansowym jest to lepsza opcja niż krótkoterminowy wynajem czy też zakup samochodu. W abonamencie klienci płacą konkretną, z góry ustaloną stawkę. Nie ponoszą kosztów przeglądów, ubezpieczenia czy naprawy jakichkolwiek awarii, jakie mogą się pojawić na etapie eksploatacji. Najczęściej te kwestie leżą po stronie właściciela auta, a więc wypożyczalni.

Leasing i kredyt samochodowy

Wśród właścicieli firm dużą popularnością cieszy się również leasing samochodów, zarówno operacyjny, jak i finansowy. To dobre rozwiązanie, którego koszty można wliczyć sobie w koszty prowadzenia działalności. W trakcie trwania umowy leasingu samochód nie należy do wynajmującego, a więc wszystkie koszty leżą po stronie firmy leasingowej. Po zakończeniu umowy leasingu możliwy jest zakup auta na własność, ale po cenie dużo niższej niż rynkowa. Bierze się bowiem pod uwagę te środki, które firma wydała w czasie leasingu. Jeśli decydujemy się na leasing lub kredyt samochodowy, dobrze jest wybierać samochody nowe lub prawie nowe, które nie będą szybko traciły na wartości. Nie ma sensu sięgać po stare i mocno wyeksploatowane auta, gdyż może się okazać, że w krótkim czasie mocno stracą na wartości i nie da się ich sprzedać z zyskiem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *