Sztuczna inteligencja – jakie branże na polskim rynku korzystają z jej pomocy?

pexels-photo (1)

Sztuczna inteligencja w ostatnich latach nieustannie się rozwija i zyskuje na popularności. Daje bowiem mnóstwo możliwości, które wykorzystywane są nie tylko w nauce, ale również w biznesie. W niektórych branżach sztuczna inteligencja zupełnie odmieniła rynek i zmieniła oblicze produktów czy usług.

Prace nad sztuczną inteligencją trwają od dosyć dawna, ale dopiero od kilkunastu lat są na bardzo zaawansowanym poziomie i pozwalają na coraz większy rozwój technologiczny i innowacyjne rozwiązania w wielu dziedzinach wiedzy, nauki czy biznesu. Na aibusiness.pl można znaleźć sporo ciekawych informacji na temat rozwoju sztucznej inteligencji i jej wykorzystania w nowoczesnych firmach.

Nowoczesna medycyna ze sztuczną inteligencją

Ze sztucznej inteligencji korzysta w dzisiejszych czasach całe mnóstwo firm. W dużym stopniu na nowych technologiach oparta jest branża medyczna, która obecnie wyposażona jest w urządzenia diagnostyczne i zabiegowe, które są w stanie nawet samodzielnie przeprowadzać operacje na pacjentach. Tam, gdzie człowiek nie do końca sobie poradzi, świetnie radzą sobie roboty. Działają one bardzo precyzyjnie i jest możliwość ich programowania na wiele sposobów, dzięki czemu świetnie sprawdzają się zarówno przy prostych zabiegach, jak i bardzo skomplikowanych operacjach. Sztuczna inteligencja w medycynie nieustannie się rozwija, dzięki czemu można mieć nadzieję, że w przyszłości jej wykorzystanie będzie jeszcze szersze, na czym oczywiście skorzystają pacjenci. Trzeba jednak mieć świadomość, że tego rodzaju innowacyjne rozwiązania należą do wyjątkowo drogich, dlatego też wiele czasu upłynie, zanim wszystkie będą powszechnie dostępne.

W zaawansowanej produkcji i branży motoryzacyjnej

Sztuczna inteligencja jest również wykorzystywana w wielu firmach z branży informatycznej, a także w przedsiębiorstwach produkcyjnych. W dzisiejszych czasach ludzi przy taśmach czy przy obsłudze skomplikowanych urządzeń bez problemu zastępują maszyny, które działają sprawniej, wydajniej, nigdy się nie męczą i mogą w razie potrzeby pracować nawet 24 godziny na dobę. Popularne jest też wykorzystanie sztucznej inteligencji w branży motoryzacyjnej. Nowoczesne samochody są dziś wyposażone w doskonałe technologie, które ułatwiają życie kierowcom, zwiększają ich bezpieczeństwo i komfort w czasie jazdy. Istnieją również samochody, które mogą bez problemu poruszać się po ulicach bez kierowcy. Jednak prace nad nimi wciąż trwają i póki co są jedynie nowinkami technologicznymi i ciekawostkami przedstawianymi podczas targów motoryzacyjnych. Sztuczna inteligencja póki co pomaga kierowcom, jednak nie jest w stanie w stu procentach zastąpić ich podczas obsługiwania pojazdu. A nawet jeśli takie auta pojawią się na rynku i będą dostępne dla konsumentów, zdecydowanie nie będą to pojazdy dla każdego. Na ich kupno będą mogli sobie pozwolić jedynie klienci z bardzo pokaźnym portfelem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *