Szkolenia w branży lotniczej

Airplane taking off

W dzisiejszych czasach podróżowanie jest coraz szybsze i wygodniejsze. Spadek kosztów przejazdów oraz przelotów sprawia, że coraz większa część społeczeństwa przemieszcza się na duże odległości.

Rosnące zainteresowanie i dostępność różnych środków podróży stanowi duże wyzwanie dla firm transportowych. Wobec zwiększania się liczby użytkowników środków transportu bardzo ważne jest zapewnienie możliwości sprawnego i bezpiecznego poruszania się. Jest to zagadnienie szczególnie istotne w transporcie lotniczym. Jednym z elementów zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie jest wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem  ( w skrócie SMS od angielskiego Safety Managment Systems). Drożenie systemu SMS zapewnia zgodność zarządzania lotniskiem z przepisami Prawa Lotniczego, aktualnymi przepisami i instrukcjami programów lotniskowych, a także zapisów dotyczących warunków pracy zgodnie z przepisami BHP.

Kto powinien znać zasady systemu SMS?

Aby zapewnić bezpieczeństwo w ruchu lotniczym należy przeszkolić całą kadrę portów lotniczych i przewoźników. Dobra znajomość zasad systemu zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie przyda się też członkom organizacji PART M i PART 145 oraz aeroklubów. Wiedza dotycząca funkcjonowania systemu SMS przyda się także producentom, użytkownikom statków powietrznych oraz wykonawcom zewnętrznym zaangażowanym w procesy związane z transportem lotniczym. Podczas szkolenia z systemu zarządzania bezpieczeństwem poruszanych jest wiele tematów. Rozpoczynając na teoretycznym rozważaniu koncepcji bezpieczeństwa, przeglądu różnych programów bezpieczeństwa oraz koncepcji zarządzania bezpieczeństwem, poprzez zarządzanie ryzykiem, aż po zgłaszanie incydentów oraz zagrożeń. Dla prawidłowego zrozumienia całości systemu bardzo ważne jest też zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi odpowiedzialności za zarządzanie bezpieczeństwem w firmie lotniczej oraz monitorowaniem i analizą realizacji założeń systemu. Więcej o tego typu szkoleniach można dowiedzieć się na stronie http://www.szkolenia.bureauveritas.pl/tematy-szkolen/lotnictwo/j05-sms-system-zarzadzania-bezpieczenstwem/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Szkolenia w branży lotniczej

  1. Szaman
    25 października 2016 at 13:48

    Jeżeli zależy nam na karierze zawodowej to warto zatrudnić managera, który poprowadzi nas właściwą drogą. Polecam http://www.tomaszjakubowski.pl. Kilku moich znajomych wyniósł na szczyt. Z wrodzonej skromności tylko nie wspomnę o sobie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *