Od Szczecina, po Kołobrzeg – czyli polskie wakacje nad morzem pełne atrakcji!

PrzechwytywanieKurorty nadmorskie w Polsce są jednym z ulubionych miejsc docelowych dla Polaków i gości zza granicy, którzy chcą co nieco odpocząć nad Bałtykiem. Nic dziwnego, w końcu atrakcje Kołobrzeg i te oferowane przez inne nadmorskie miasta naprawdę oferują wspaniałe możliwości wypoczynku.

Wiele luksusowych polskich kurortów znajduje się w województwie zachodniopomorskim i pomorskim. Tak naprawdę wybrzeże wzdłuż Morza Bałtyckiego w Polsce obejmuje mniej więcej 800 kilometrów złotych piaszczystych plaż!

Gdzie na nadmorskie wakacje w Polsce?

W województwie pomorskim znajdziesz wiele polskich nadmorskich kurortów w różnych miastach rozsianych wzdłuż wybrzeża, takich jak Świnoujście. Wiele polskich kurortów w Świnoujściu znajduje się w historycznej dzielnicy miasta i znajduje się w pobliżu wielu unikalnych atrakcji, takich jak rezerwat ptaków Karsiborska Kępa.

Idąc dalej mamy Szczecin który jest stolicą województwa zachodniopomorskiego. Szczecin jest znany nie tylko jako nadmorski kurort polski, ale jako jedno z najpiękniejszych miast w tej części kraju. W dużym stopniu wynika to z faktu, że to miasto znajduje się w miejscu, którego piękno przypomina odwiedzającym ośrodek z odosobnionych terenów nadmorskich, co jednak nie stanęło na przeszkodzie, by w tym miejscu było też wiele świetnych 5-gwiazdkowych hoteli.

Oprócz morza – można pojechać do Szczecina również dla wielu atrakcji turystycznych, takich jak Galeria Sztuki Współczesnej i wiele innych.

Kołobrzeg zaprasza na wakacje!

Kołobrzeg to wspaniałe miasto na Pomorzu Środkowym, położone na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego i rzeki Parsęty. Jest stolicą powiatu kołobrzeskiego w województwie zachodniopomorskim. Dziś Kołobrzeg jest polskim kurortem morskim, który łączy piękno wybrzeża i wspaniałych polskich kurortów z uzdrowiskami, a także kilkoma możliwościami rozrywki, takimi jak ogródki piwne. Miasto jest nie tylko siedzibą wielu popularnych polskich kurortów, ale jest także częścią sieci Europejski Szlak Gotyku Ceglanego. Ścieżka rozpoczyna się właśnie w Kołobrzegu, a kończy w Podczele, zapewniając rowerzystom piękno plaż, mokradeł, miejsc lęgowych ptaków, lasów i innych malowniczych widoków.

Oprócz wyżej wymienionych, mamy w Polsce jeszcze kilka innych, zacnych nadmorskich kurortów, które oferują nie tylko pobyt odpowiedni nawet dla najbardziej wymagających turystów, ale też bliskość kilku wspaniałych atrakcji, pięknej scenerii i wspaniałych atrakcji.

Niektóre z najbardziej popularnych atrakcji to Puszcza Wkrzańska, która znajduje się na terenie rezerwatu przyrody Świdwie i pozwala odwiedzającym zobaczyć przyrodniczą faunę i florę regionu w nienaruszonym otoczeniu przypominającym park. Istnieje również wiele pomników przyrody rozsianych po tym terenie, które są warte odwiedzenia.

Polska jest domem dla wielu nadmorskich kurortów, ośrodków narciarskich oraz wielu innych hoteli i hosteli. Znalezienie idealnego zakwaterowania zależy tylko od tego, gdzie chcesz się zatrzymać.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Od Szczecina, po Kołobrzeg – czyli polskie wakacje nad morzem pełne atrakcji!

  1. 6 czerwca 2020 at 00:28

    W tym roku wakacje w naszym kraju chyba trzeba wcześniej planować , bo sporo osób zrezygnuje z wojaży zagranicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *