System WMS w dynamicznym przedsiębiorstwie

354a837c832a1baffcaca31f463f3a99

Dzisiejsza logistyka wymaga wielu pomysłowych rozwiązań, które pomogą zoptymalizować procesy zachodzące wewnątrz magazynu lub centrum dystrybucyjnego. Pomijając oczywiste usprawnienia w postaci zapewnienia bardziej wydajnego i poręcznego sprzętu, potrzebne jest również poprawne oznakowanie produktów i miejsc składowania, a także informatyczny system magazynowy, który to wszystko połączy w całość.

Ze względu na realia nowoczesnej logistyki, wielu przedsiębiorców boryka się z coraz większymi problemami związanymi z efektywnym prowadzeniem swoich biznesów. Jest to spowodowane przede wszystkim rosnącymi wymaganiami klientów, a jednocześnie znacznym wzrostem wolumenów przesyłek. Branża e-commerce notuje wzrosty z roku na rok, co przekłada się na ilość zamówień obsługiwanych na niemal całym świecie. Jak już wspomnieliśmy, w takiej sytuacji firmy muszą dostosować się pod kątem sprzętowym, etykietowym i software’owym.

Ponieważ nowoczesne systemy WMS (Warehouse Management System) potrafią spiąć wszystkie aspekty pracy magazynowej, jest to niemal wymóg w każdej firmie, której zależy na sprawnym przepływie towarów i satysfakcji klienta końcowego. Co potrafi taki system? Przede wszystkim obsługuje wszelkie towary, które przychodzą na stan, a następnie są wysyłane do klientów. To wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu technologii kodów kreskowych i kodów dwuwymiarowych. Po zeskanowaniu kodu za pomocą skanera kodów kreskowych, informacje zawarte w etykiecie z kodem automatycznie są wprowadzane do systemu, gdzie mogą podlegać dalszej obróbce.

Co zyskujemy na wdrożeniu systemu WMS?

Przede wszystkim istotne skrócenie czasu potrzebnego na skompletowanie zamówienia, znacznie lepszy nadzór nad właściwą pracą personelu, a także pełne śledzenie i kontrola nad towarami. System WMS obniża ilość pomyłek w kompletacji magazynowej, głównie dzięki wyeliminowaniu czynnika ludzkiego z większej części procesu. Niezwykle istotna jest możliwość pełnej integracji systemu ze sprzętem pracującym w danym magazynie – drukarki etykiet, kolektory danych i czytniki kodów kreskowych mogą być bezpośrednio połączone z systemem, co jednocześnie zwiększa efektywność pracy operatorów w magazynie.

HIT-Kody Kreskowe- Twój ekspert w obszarze rozwiązań dla logistyki magazynowej, sprzętu automatycznej identyfikacji oraz etykiet samoprzylepnych.

Poznański integrator systemów automatycznej identyfikacji HIT-Kody Kreskowe już od ponad 25 lat wdraża systemy zarządzania magazynem dla Klientów w Polsce i w innych krajach europejskich. Nasza firma prowadzi również drukarnię etykiet samoprzylepnych specjalizującą się w produkcji etykiet samoprzylepnych czystych oraz kolorowych. Etykiety drukujemy w technologii cyfrowej i fleksograficznej, a ich jakość nadzorowana jest systemami wizyjnymi naszej własnej konstrukcji, do 100% oceny zawartości etykiety.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *