Masaż w świetle nauki i Twoich potrzeb – odkryj fakty!

pexels-pixabay-275768Zapytaj każdego, kto kiedykolwiek poddał się profesjonalnemu masażowi: kilka dobrych uderzeń w plecy może zdziałać cuda. Po wysokiej jakości, profesjonalnym masażu, czujesz się niesamowicie spokojny, a jednocześnie jakoś niezwyciężony. To tak, jakby wszystko, czego potrzebowałeś, to wypracowanie kilku problemów.

Jak się okazuje, te korzyści nie są tylko anegdotą. Nie – siła terapii masażu jest poparta dziesięcioleciami badań naukowych, a niektóre z najbardziej przełomowych badań mają mniej niż 10 lat (w świecie nauki to niedługo). Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj.

Zapewne już wiesz, że masaż poprawia samopoczucie psychiczne i fizyczne, ale warto dowiedzieć się, dlaczego tak jest. Specjaliści wykonujący masaż relaksacyjny naprawdę chcą, abyś wiedział, jak twoje ciało reaguje na to, co dzieje się z Twoim ciałem, dlatego zebraliśmy informacje o kilku najważniejszych korzyściach masażu terapeutycznego.

Masaż zmniejsza ból i bolesność mięśni

Ciężki trening, bez względu na to, co dla ciebie oznacza, sprawia, że ​​czujesz się, jakby zwykła wspinaczka po schodach to 20-kilometrowa podróż z plecakiem pod górę. Masaż leczniczy jest jednym z najlepszych narzędzi do regeneracji bolących mięśni po treningu, zwłaszcza u elitarnych sportowców.

Oprócz ukojenia obolałych mięśni, masaż może zmniejszyć ból ciała u osób, które zmagają się z bólem przewlekłym lub jakimkolwiek zespołem, którego ból jest skutkiem ubocznym. Badania pokazują, że masaż leczniczy może złagodzić ból związany z fibromialgią, operacją i nie tylko.

Masaż łagodzi stres i niepokój

Niekończące się listy rzeczy do zrobienia, terminy pracy, obowiązki rodzinne, próby nadążania za wydarzeniami u wszystkich znajomych — większość dorosłych jest dziś zawalona obowiązkami i obowiązkami, a wielu ma więcej, niż mogą sobie poradzić w danym dniu. Podczas gdy świat stał się bardziej dostrojony do uderzającego stanu zdrowia psychicznego, bycie wciąż zawalonym obowiązkami nadal wydaje się oznaką honoru.

Regularne masaże mogą pomóc zmniejszyć poziom stresu i niepokoju, które odczuwasz na co dzień. Poświęcenie czasu nie tylko sprawia, że ​​czujesz się dobrze, ale naukowo udowodniono, że terapia masażem pomaga zrelaksować umysł i ciało.

Fizycznie masaż pozwala twojemu ciału uwolnić napięcie i oswaja twoją reakcję walki lub ucieczki (która jest stale włączona dla wielu z nas) – mentalnie masaż wywołuje uczucie spokoju i redukuje niespokojne myśli.

Masaż może pomóc Ci lepiej spać

Tak jak dzisiaj szerzą się stres i niepokój, tak samo brak snu. Jeśli potrzebujesz pomocy w odprężeniu, rozważ dodanie regularnych masaży do swojej rutyny wellness. Naukowcy odkryli, że masaż leczniczy może pomóc szybciej zasnąć, dłużej zasnąć i uzyskać lepszą jakość przymrużenia oka. Wiadomo nawet, że terapia masażem pomaga osobom cierpiącym na bezsenność złapać więcej snu.

Masaż może poprawić funkcję odpornościową

Jeśli czujesz, że często zapadasz na przeziębienie lub inną drobną chorobę, możesz skorzystać z masażu terapeutycznego. Badania sugerują, że masaż może zwiększyć liczbę limfocytów — rodzaju białych krwinek, które chronią organizm przed chorobami — we krwi. Nauka pokazuje również, że masaże mogą redukować markery choroby, takie jak stany zapalne i kortyzol.

Polecamy:
- Jak wybrać najlepsze narzędzie i oprogramowanie do call i contact center?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *