Świecąca w ciemności taśma i inne triki dla “okularników”

girl-2220723_1280Okulary to tak stary wynalazek, że wciąż kłócimy się o to, kto naprawdę wpadł na ten pomysł. Ale bez względu na to, ile stuleci minęło, wielu użytkowników okularów nadal popełnia oczywiste błędy, które prowadzą do uszkodzenia lub złego funkcjonowania okularów. Skorzystaj z tych wskazówek, aby upewnić się, że w pełni wykorzystujesz swoje soczewki okularowe Warszawa Bródno.

Świecąca w ciemności taśma

Niewielki pasek świecącej w ciemności taśmy może znacznie ułatwić Ci życie. Niezależnie od tego, czy budzisz się w środku nocy, czy cierpisz z powodu przerwy w dostawie prądu, mała poświata wskaźnika na etui na okulary (lub oprawkach, jeśli chcesz) może mieć duże znaczenie.

Bądź wybredny

Nie możesz być zbyt wybredny, jeśli chodzi o okulary. Kup sobie parę, która naprawdę Ci odpowiada zarówno pod względem funkcji, jak i wyglądu, a będziesz z tego znacznie szczęśliwszy.

Oto główne punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnej pary okularów:

Wytrzymałość

Okulary korekcyjne będą miały moc ustaloną przez lekarza okulistę. Jeśli jednak kupujesz tylko okulary do czytania, masz znacznie większą kontrolę. Nie bój się szybko przetestować te tanie okulary w sklepie, aby upewnić się, że naprawdę zapewnią ci wyraźne widzenie podczas czytania.

Ramki

Rozmiar oprawek może mieć wpływ na to, jak okulary są odczuwalne na Twojej twarzy, a Ty chcesz mieć pewność, że jest Ci wygodnie. Ważna jest również kolorystyka soczewek. W zależności od Twojej skóry, twarzy i włosów w niektórych oprawkach możesz wyglądać lepiej niż w innych. Pamiętaj, że Twoje okulary są częścią Twojego wyglądu!

Soczewki

Zastanów się, gdzie będziesz nosić okulary. Do czytania lub innych czynności z bliska możesz wybrać cieńsze soczewki, aby móc patrzeć przez górną część oprawek. Jeśli nosisz okulary przez cały dzień, szersze soczewki są zwykle bezpieczniejszym wyborem.

Kup okulary przeciwsłoneczne na receptę

Noszenie soczewek korekcyjnych nie powinno zagrażać zabawie na słońcu. Para niestandardowych okularów przeciwsłonecznych oznacza, że ​​możesz wymienić okulary na okulary przeciwsłoneczne bez uszczerbku dla wzroku. Dodatkową zaletą niektórych okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu przed szkodliwym działaniem słońca. Para okularów przeciwsłonecznych sprawdza się we wszystkich trzech kwestiach:

  • 100% ochrona przed promieniowaniem UV,

  • niestandardowe soczewki korekcyjne,

  • niezrównany styl.

Nie zakładaj okularów na głowę

Kuszące może być podniesienie okularów i noszenie ich jak opaski na głowę, ale staraj się tego unikać. Nawet kilka minut tu i tam może szybko się zsumować, a niedługo Twoje okulary ulegną uszkodzeniu. W ten sposób nie tylko rozciągniesz okulary, ale naturalnie występujące we włosach olejki będą z czasem gromadzić się na Twoich okularach, uszkadzając je.

Postępuj ostrożnie

Kolejną wskazówką, aby utrzymać okulary w doskonałym stanie, jest zdejmowanie ich zawsze dwiema rękami. Obsługa okularów jedną ręką to szybki sposób na ich zgięcie, a nawet złamanie, a tego na pewno każdy woli uniknąć.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *