Dlaczego warto studiować filologię angielską?

document_image_rid4 (1)

Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest dziś niemal wymagana u każdego pracodawcy. Coraz więcej zawodów opartych jest na koncepcji globalnej komunikacji, co praktycznie wymusza obowiązek porozumiewania się w języku innym niż rodzimy. Od lat za lingua franca uznaje się język angielski. Czy warto rozpocząć studia na tym kierunku?

Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest dziś niemal wymagana u każdego pracodawcy. Coraz więcej zawodów opartych jest na koncepcji globalnej komunikacji, co praktycznie wymusza obowiązek porozumiewania się w języku innym niż rodzimy. Od lat za lingua franca uznaje się język angielski. Czy warto rozpocząć studia na tym kierunku?

Językowa perfekcja

Dziś nie trzeba jechać za granicę, by usłyszeć obcy język. Turyści odwiedzający nasz kraj płynnie posługują się poprawną angielszczyzną, pytając o drogę czy prosząc o polecenie dobrej restauracji. Język angielski zdominował współczesny świat i komunikacja w nim wydaje się wielu czymś oczywistym.

Jak bezbłędnie porozumiewać się w tym języku, nie narażając się na słowne wpadki czy drwiny ze strony znajomych? Wybierając studia magisterskie Kraków na kierunku filologia angielska można osiągnąć językową perfekcję. Dogłębna wiedza przekazana przez doświadczonych praktyków oraz native speaker’ów pozwoli studiującym rozwiać nie tylko zawiłości gramatyczne, ale i zrozumieć język na wielu płaszczyznach.

document_image_rid5

Drzwi do kariery

Nie ma wątpliwości co do tego, że znajomość języka obcego pozwala zdobyć wymarzoną pracę. Czasem jest to wręcz obowiązkowy warunek zdobycia zatrudnienia w rozwijających się firmach lub przedsiębiorstwach. Jak zatem osiągnąć językową płynność i być wartościowym pracownikiem? Wybierając uczelnię, której program pozwoli zaznajomić się ze strukturami języka anglosaskiego.

Filologia angielska to nie tylko poznawanie nowych słówek i gramatycznych reguł. To także historia krajów anglojęzycznych, ich kultur, tradycji i obyczajów. Studenci poznają kluczowe pozycje w literaturze angielskiej i zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu aktualności, wdrożą się w zagadnienia językoznawcze i poprawną wymowę. Wszystko to w towarzystwie międzynarodowej kadry wykładowców, którzy obcują z językiem na co dzień.

Studia to nie kurs językowy

Sporo osób podejmuje naukę języka obcego na uczelni, traktując ją jako kurs językowy. Filologia to coś znacznie więcej. Większość przedmiotów wykładana jest w języku angielskim, a w programie studiów znajdują się między innymi gramatyka kontrastowa czy fonetyka. Wśród przedmiotów znajdują zarówno te związane bezpośrednio z językiem, jak i podstawy prawa, filozofia, emisja głosu, technologia informacyjna czy pedagogika.

Studia magisterskie zwykle mają specjalizacje, dzięki którym tuż po ukończeniu uczelni można obrać ścieżkę zawodową. Do najpopularniejszych należą metodyka, pozwalająca na wykonywanie zawodu nauczyciela, translacja, po której można pracować jako tłumacz, czy biznes, pozwalający na zarządzanie międzynarodowym przedsiębiorstwem lub firmą. Już w trakcie roku akademickiego u większości studentów wykształca się wizja tego, czym będą zajmować się w przyszłości.

Znajomość języka angielskiego pomoże pokonać wiele barier, nawiązać międzynarodowe kontakty i prawidłowo porozumiewać się obcym językiem w każdej sytuacji. Ukończenie filologii angielskiej pozwala również na znalezienie dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy, dzięki której możliwy jest dalszy rozwój i doskonalenie swoich umiejętności.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *