Straciłeś pracę i potrzebujesz gotówki? Co możesz zrobić?

o-SAD-UNEMPLOYED-facebook

Nieprzewidziane wydatki dosięgają nas w różnych życiowych sytuacjach, również wtedy, kiedy stracimy pracę. Otrzymanie pożyczki ratalnej jest wówczas możliwe, jednak wymaga od nas nieco wysiłku podczas wykazania dochodów, które będą wiarygodne dla instytucji.

Gdzie otrzymać pomoc

Warto wiedzieć, że będąc osobą bezrobotną starającą się o pożyczkę, raczej nie mamy szans na otrzymanie jej w tradycyjnym banku. Instytucja ta kładzie nacisk na okazanie dochodów w formie jaką jest zaświadczenie, co jest właściwie niemożliwe do zrealizowania przez osoby bezrobotne lub mające nie udokumentowany dochód. Gdzie więc szukać dodatkowych pieniędzy? Na rynku dostępne są oferty instytucji pozabankowych, oferujących pożyczki ratalne na dogodnych dla obydwu stron warunkach. Warto jednak wiedzieć, że aby otrzymać pożyczkę ratalną należy w jakiś sposób wykazać dochody, dzięki którym określimy swoją wiarygodność dla banku. Wszystkie metody podamy poniżej.

Jak wykazać dochód będąc bezrobotnym

Istnieje kilka sposobów na wykazanie naszych dochodów instytucjom pozabankowym, u których staramy się o kredyt. Zazwyczaj one same wskazują sposób, w jaki chcą chcą otrzymać stosowne potwierdzenie i najczęściej dotyczy ono naszego konta bankowego. Mówiąc o dochodach warto wspomnieć, że banki odmawiają kredytu osobom bezrobotnym z tego względu, że potwierdzeniem spłaty ma być zaświadczenie o dochodach, do których nie wlicza się zasiłek dla bezrobotnych, co automatycznie dyskwalifikuje osoby pozbawione etatu. Nie stanowi to jednak problemu dla instytucji pozabankowych. Wracając do wspomnianego konta bankowego, jest ono podstawową wskazówką i informacją dla instytucji udzielającej pożyczki. Na podstawie konta bankowego określane są wpływy z ostatniego czasu, co jest podstawową informacją dla instytucji, że posiadamy dochody, dzięki którym możliwa jest spłata zobowiązania.

Rachunek bankowy wskazuje także inne informacje o ich właścicielach, dzięki czemu wzrasta wiarygodność potencjalnych pożyczkobiorców. Na podstawie naszego konta można stwierdzić chociażby zdolność płacenia rachunków za media, co potwierdza naszą zdolność do terminowego spłacania zaciągniętej pożyczki. Nie bez znaczenia pozostają także nasze codzienne wydatki. Jeśli mamy ich potwierdzenie na koncie, chociażby poprzez płatność kartą w sklepie, w którym robimy zakupy. Jeśli mamy oszczędności zgromadzone na koncie bankowym, to jest to często dodatkowa gwarancja spłaty pożyczki.

Gdzie szukać pożyczki

Na rynku znaleźć można naprawdę sporo instytucji zajmujących się pożyczkami dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji, jaką jest brak stałego zatrudnienia. Często takie instytucje wychodzą naprzeciw swoim klientom, stosując indywidualne podejście do każdej sytuacji życiowej. W takiej sytuacji ludzie posiadają kilka możliwości udokumentowania swoich dochodów, dzięki czemu spłata pożyczki będzie możliwa. Nie wszędzie jeszcze jest możliwa pożyczka dla osób bezrobotnych, jednak opcja ta jest coraz bardziej powszechna.

Artykuł opracował serwis finansowy http://antylichwa.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Straciłeś pracę i potrzebujesz gotówki? Co możesz zrobić?

  1. Mietek
    17 listopada 2016 at 12:09

    A czy ktoś z was korzystał kiedyś z pożyczek online? Mam właśnie w planie mały remont i jestem zmuszony na taki krok tym bardziej, że nalazłem ciekawą ofertę pożyczki na http://www.chwilowka24.org. Jaką kwotę wziąć by w miarę bezpiecznie i tanio spłacić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *