Spróbuj swoich sił w malowaniu drewnianych schodów!

child-362417_960_720Ok, więc pomalowałeś ściany i sufity (a może nawet podłogi) – czas zawiesić firanki, prawda? Źle! Możesz przeoczyć jedno z najfajniejszych miejsc do malowania: schody! Jeśli masz drewniane schody takie jak drewdom.com.pl/schody drewniane , są one po prostu niczym puste płótno. I chociaż uwielbiamy dobrą prowadnicę do schodów (zwłaszcza z mosiężnymi okuciami), farba jest opcją znacznie tańszą. Niezależnie od tego, czy chcesz pomalować je na prosty monochromatyczny kolor, czy też spróbować swoich sił we wzorze, oto jak się do tego zabrać!

Przygotowanie do malowania schodów

Schody, podobnie jak podłogi, mogą wymagać nieco więcej pracy przygotowawczej, ponieważ zapewniają o wiele większą przyczepność (dosłownie) niż ściany. Zanim zaczniesz malować, zechcesz dokładnie wyczyścić i przeszlifować schody.

Ponieważ schody prawdopodobnie będą się zużywać, dobry podkład jest kluczowy. Pomaluj go i pozwól mu wyschnąć, zanim zaczniesz nakładać resztę.

Nadszedł czas, aby zdecydować, jak mają wyglądać schody. Myślisz o prostym, jednym kolorze? Jeśli tak, zacznij. Jeśli chcesz zrobić coś bardziej odważnego, dobrze jest mieć szablon i okleić swój projekt taśmą malarską.

Oto kilka sugestii dotyczących wzorców:

Jeśli kochasz wygląd retro, ale chcesz go uzyskać tanio, farba jest idealną opcją. Aby to zrobić, będziesz chciał zmierzyć około 6 cm od krawędzi każdego stopnia i podstopnicy. Ostrożnie wyrównaj tę linię (możesz poszerzyć lub zwęzić w zależności od schodów) i pomaluj granicę na żądany kolor. Gdy wyschnie, wymień taśmę po drugiej stronie linii i pomaluj wybrany kolor lub wzór.

Paski mogą stanowić świetny graficzny wygląd na schodach. Aby to zrobić, użyj tej samej techniki taśmy, co w przypadku powyżej, ale umieść taśmę na każdym stopniu i podstopnicy na żądanej szerokości paska. Pomaluj, pozostaw do wyschnięcia, a następnie wymień taśmę i pomaluj kolor tła.

Malowane piony: fajny sposób na dodanie odrobiny pop-artu do schodów? Pomaluj tylko piony. Aby to zrobić, odklej górną wargę i dolną krawędź i pomaluj każdy pion. Aby uzyskać bardziej pomysłowe schody, utwórz abstrakcyjną grafikę na schodach. Kolejna pomysłowa opcja? Użyj szablonu do wzoru na całej powierzchni.

Farba

Kiedy już zdecydujesz się na wzór, czas na malowanie. Jeśli martwisz się, że pomalowane schody będą śliskie, możesz dodać żwir do farby, aby nadać jej odrobinę tekstury. Po prostu wymieszaj to z dowolnym wybranym kolorem i maluj jak zwykle. Upewnij się, że schody całkowicie wyschną (przynajmniej przez noc, najlepiej 24 godziny) przed chodzeniem po nich.

Warto też przejrzeć magazyny wnętrzarskie, czy inspiracje w sieci internetowej, aby mieć większą paletę pomysłów na to, jak chcesz by ostatecznie prezentowały się te schody. Dzięki temu możesz sprawić, że klatka schodowa będzie szlachetnie drewniana, tak jak tego chciałeś od początku, ale z odrobiną nowoczesnego szaleństwa, którego będą Ci zazdrościć wszyscy goście Twojego domu, czy loftowego mieszkania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *