Marzy Ci się biznes? W jaki sposób pozyskać inwestora?

businessman-3213659_640Wiele osób, które pracują na etacie lub dopiero poszukują swojego pomysłu na zarabianie pieniędzy, myśli o założeniu własnej firmy. Warto jednak mieć świadomość, że dobry pomysł na biznes nie wystarczy. Konieczny jest jeszcze bardzo dokładny biznesplan, a także sporo środków finansowych. Zanim więc założymy firmę, dobrze jest pomyśleć, skąd weźmiemy inwestora.

Osoby, które zakładają własne firmy, często sięgają po kredyty bankowe. W ofercie wielu banków bez problemu znajdziemy kredyty na start dla nowych biznesmenów. Aby jednak otrzymać taki kredyt, trzeba spełnić sporo formalności. Bank musi mieć bowiem zabezpieczenie w razie, gdyby firma nie prosperowała tak dobrze, jak zakłada to jej twórca. Można również szukać kapitału poza bankami. Na rynku działa wielu inwestorów, którzy wykładają środki finansowe na różne działalności w zamian za udział w zyskach. Zanim znajdziemy takiego inwestora, również musimy mieć sporo dokumentów, między innymi badanie rynku oraz konkretny, rzeczowy biznesplan.

Jak pozyskać inwestora?

Inwestorzy najczęściej są osobami lub firmami o wielkim doświadczeniu w biznesie. Z pewnością nie wystarczą im zapewnienia twórcy nowej firmy, że będzie ona świetnie zarabiała i że jest to prawdziwy biznesowy strzał w dziesiątkę. Każdy inwestor opiera swoją decyzję na faktach, liczbach, analizach i prognozach. Jeśli szukamy dobrego inwestora, musimy mieć napisany profesjonalny biznesplan, określone cele biznesowe, zbadany rynek i konkurencja. Pod tym względem inwestorzy są równie surowi jak banki. Wykładają bowiem własny kapitał i chcą mieć pewność lub chociaż wysokie szanse, że przyniesie on spore zyski. Z pewnością nie zdecydują się na sfinansowanie pomysłu na biznes, którego pomysłodawca opiera się wyłącznie na emocjach i hura optymizmie.

Warto korzystać z doświadczonych doradców biznesowych

Osoby, które mają pomysł na biznes często nie mają dużego doświadczenia w biznesie. Nie wiedzą więc, gdzie szukać inwestorów ani w jaki sposób prowadzić z nimi rozmowy, aby zakończyły się one sukcesem. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług profesjonalnych doradców biznesowych, którzy mają doświadczenie w tego rodzaju działaniach, a jednocześnie bardzo rozwiniętą sieć kontaktów biznesowych. Pozyskiwanie kapitału Blueoak Advisory to propozycja dla osób, które szukają profesjonalnego i pewnego wsparcia w biznesie oraz kapitału na jego rozkręcenie. Doświadczeni doradcy są w stanie znaleźć potencjalnych inwestorów i pośredniczyć w rozmowach między osobami wykładającymi kapitał a pomysłodawcami różnych biznesów. Owszem, korzystanie z usług doradczych kosztuje, jednak jest zdecydowanie pewniejszym działaniem niż szukanie inwestorów na własną rękę. Dzięki dobrym doradcom możemy mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a interesy właściciela firmy będą zabezpieczone. Można również uniknąć wielu nieuczciwych inwestorów, którzy chcą nie tylko wyłożyć kapitał, ale w późniejszym czasie przejąć firmę, gdy będzie już ona doskonale prosperowała.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *