Marzy Ci się biznes? W jaki sposób pozyskać inwestora?

businessman-3213659_640Wiele osób, które pracują na etacie lub dopiero poszukują swojego pomysłu na zarabianie pieniędzy, myśli o założeniu własnej firmy. Warto jednak mieć świadomość, że dobry pomysł na biznes nie wystarczy. Konieczny jest jeszcze bardzo dokładny biznesplan, a także sporo środków finansowych. Zanim więc założymy firmę, dobrze jest pomyśleć, skąd weźmiemy inwestora.

Osoby, które zakładają własne firmy, często sięgają po kredyty bankowe. W ofercie wielu banków bez problemu znajdziemy kredyty na start dla nowych biznesmenów. Aby jednak otrzymać taki kredyt, trzeba spełnić sporo formalności. Bank musi mieć bowiem zabezpieczenie w razie, gdyby firma nie prosperowała tak dobrze, jak zakłada to jej twórca. Można również szukać kapitału poza bankami. Na rynku działa wielu inwestorów, którzy wykładają środki finansowe na różne działalności w zamian za udział w zyskach. Zanim znajdziemy takiego inwestora, również musimy mieć sporo dokumentów, między innymi badanie rynku oraz konkretny, rzeczowy biznesplan.

Jak pozyskać inwestora?

Inwestorzy najczęściej są osobami lub firmami o wielkim doświadczeniu w biznesie. Z pewnością nie wystarczą im zapewnienia twórcy nowej firmy, że będzie ona świetnie zarabiała i że jest to prawdziwy biznesowy strzał w dziesiątkę. Każdy inwestor opiera swoją decyzję na faktach, liczbach, analizach i prognozach. Jeśli szukamy dobrego inwestora, musimy mieć napisany profesjonalny biznesplan, określone cele biznesowe, zbadany rynek i konkurencja. Pod tym względem inwestorzy są równie surowi jak banki. Wykładają bowiem własny kapitał i chcą mieć pewność lub chociaż wysokie szanse, że przyniesie on spore zyski. Z pewnością nie zdecydują się na sfinansowanie pomysłu na biznes, którego pomysłodawca opiera się wyłącznie na emocjach i hura optymizmie.

Warto korzystać z doświadczonych doradców biznesowych

Osoby, które mają pomysł na biznes często nie mają dużego doświadczenia w biznesie. Nie wiedzą więc, gdzie szukać inwestorów ani w jaki sposób prowadzić z nimi rozmowy, aby zakończyły się one sukcesem. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług profesjonalnych doradców biznesowych, którzy mają doświadczenie w tego rodzaju działaniach, a jednocześnie bardzo rozwiniętą sieć kontaktów biznesowych. Pozyskiwanie kapitału Blueoak Advisory to propozycja dla osób, które szukają profesjonalnego i pewnego wsparcia w biznesie oraz kapitału na jego rozkręcenie. Doświadczeni doradcy są w stanie znaleźć potencjalnych inwestorów i pośredniczyć w rozmowach między osobami wykładającymi kapitał a pomysłodawcami różnych biznesów. Owszem, korzystanie z usług doradczych kosztuje, jednak jest zdecydowanie pewniejszym działaniem niż szukanie inwestorów na własną rękę. Dzięki dobrym doradcom możemy mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a interesy właściciela firmy będą zabezpieczone. Można również uniknąć wielu nieuczciwych inwestorów, którzy chcą nie tylko wyłożyć kapitał, ale w późniejszym czasie przejąć firmę, gdy będzie już ona doskonale prosperowała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *