Spłacasz kilka kredytów jednocześnie? Kredyt konsolidacyjny to coś dla Ciebie

woman-leaning-on-stack-of-bills-e1283441586758

Zapewne wielu kredytobiorców spotkało się z pojęciem kredytu konsolidacyjnego. Opcja przeznaczona jest do konkretnej grupy klientów, która posiada już kilka zobowiązań do spłaty i chce ułatwić sobie spłacanie kilku kredytów, łącząc je w jedną ratę. Jak to zrobić oraz przede wszystkim, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania, przedstawimy poniżej.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

Posiadając już kilka kredytów, które spłacamy, zapewne odczuwamy to obciążenie finansowe w codziennym życiu. Dlatego też wśród pomysłów na zmniejszenie wydatków znajduje się pomysł kredytu konsolidacyjnego, który nie tylko łączy wszystkie dotychczasowe raty w jedną, przy tym obniżając dotychczasowe koszty spłaty zadłużenia. Jest to największy plus, jaki przemawia za tym rodzajem zobowiązania. Wysokość miesięcznej raty można dostosować do naszych możliwości finansowych, co również ułatwia nam spłatę całości zobowiązania.

Przy decyzji o wyborze kredytu konsolidacyjnego możemy wybrać także inne udogodnienia w spłacie, jak chociażby możliwość połączenia kredytów o różnym charakterze czy wybór waluty, w której chcemy spłacać zobowiązanie. Warto wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny jest kredytem długoterminowym, co również ma swoje plusy i minusy. Dzięki długiemu okresowi spłaty możemy liczyć na dość niskie miesięczne raty, co z kolei umożliwia nam przeznaczenie na inne wydatki zaoszczędzonych pieniędzy. Jednak poprzez wydłużenie okresu kredytowania należy mieć świadomość, że dłużej będziemy spłacać kredyt, czyli domowy budżet będzie obciążony dłużej niż początkowo zakładaliśmy. Główną wadą kredytów konsolidacyjnych są ich wysokie koszty.

Nie wszystkie instytucje oferują tą możliwość kredytowania na atrakcyjnych warunkach, a klientom nie zaznajomionym z tematyką może być zwyczajnie trudno odczuć dodatkowe koszty na przestrzeni kilku lat, kiedy spłacamy kredyt. Oczywiście można z tego wybrnąć, stosując chociażby porównywarkę ofert kredytowych czy spotykając się z konsultantem bankowym, który wyjaśni wszystkie nasze wątpliwości.

Brać czy nie brać

Kredyt konsolidacyjny został stworzony po to, aby ułatwić życie osobom korzystającym z kilku kredytów. Jednak podobnie jak w przypadku zwykłego kredytu konsumenckiego, trafić można na bardziej i mniej korzystne oferty. Decydując się na kredyt konsolidacyjny warto zadać sobie kilka pytań, a najważniejsze z nich to wysokość zobowiązania, które jeszcze zostało nam do spłaty.

Być może okazać się, że łączenie pozostałych rat w jedną nie będzie dla nas opłacalne. Jeśli mamy wątpliwości odnośnie samego kredytu lub którejś z ofert bankowych, to warto porównać wszystkie oferty bankowe lub skorzystać z rady fachowca, jakim jest konsultant bankowy.

Warto pamiętać, że kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem długoterminowym, więc ważne jest obliczenie, czy kredytowanie to będzie dla nas opłacalne i jakie będą koszty podejmowanego przez nas kredytu. Mądry wybór i świadomość charakterystyki podejmowanego kredytu pozwoli nam podjąć ostateczną decyzję odnośnie jego podjęcia.

Źródło: http://www.wroniechwilowki.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *