Spędzasz większość dnia w pracy? Jak zadbać o swoje zdrowie?

carrots-carrying-colorful-1389103 (1)W pracy spędzamy w praktyce jedną trzecią naszego codziennego życia, dlatego też trzeba zadbać to, by pracować w wygodnych i komfortowych warunkach, dobrze się odżywiać i mieć czas chociażby na krótki relaks. Jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu i samopoczuciu, warto przestrzegać zasad zdrowego odżywiania, pić nie tylko kawę, a także regularnie chodzić na kontrole lekarskie.

Jeśli chcesz w racy czuć się dobrze i mieć sporo energii do wykonywania codziennych zadań, warto na wstępie zadbać o to, co masz na talerzu. Nie jest dobrym pomysłem codzienne korzystanie z firmowego bufetu czy kupowanie przekąsek u dostawcy kanapek. Warto postawić na zdrowe i pełnowartościowe odżywianie, które można przygotować sobie samodzielnie w domu. Wystarczy kilka lub kilkanaście minut wieczorem spędzić w kuchni, by przygotować sobie smaczny posiłek na następny dzień.

Dbaj o zdrowe jedzenie

W zdrowej, zbilansowanej diecie powinniśmy zadbać o odpowiednia ilość chudego mięsa i nabiału, warzyw i owoców, a także produktów pełnoziarnistych, takich jak pieczywo, kasza, brązowy ryż czy makaron. Z tych składników można przygotować całe mnóstwo smacznych, atrakcyjnych dań, które dodadzą nam energii w czasie długiego dnia w pracy. Dobrze jest również zwracać uwagę nie tylko na to, co jemy, ale też na to, co pijemy. Wiele osób w pracy pije sporo kawy, co nie zawsze jest dobre dla naszego organizmu. Kawa w zbyt dużych ilościach wypłukuje wiele cennych pierwiastków, a przy tym działa odwadniająco. Może sę więc okazać, że będzie działała w sposób odwrotny od oczekiwanego i zamiast dodawać nam energii i poprawiać koncentrację, będzie nas usypiała i powodowała, że wszystkie obowiązki zawodowe będziemy wykonywać o wiele dłużej i zdecydowanie mniej wydajnie.

Regularnie kontroluj swoje zdrowie

usg jamy brzusznej gdynia prywatnieGdy mamy zbyt dużo pracy, często jesteśmy zmęczeni, ospali, pozbawieni energii i chęci do życia. Często jest to efektem po prostu przemęczenia oraz niewłaściwej diety. Jednak przewlekłe zmęczenie może być również objawem wielu chorób, szczególne tych związanych z gospodarką hormonalną. Warto więc regularnie robić sobie podstawowe badania lekarskie, a w razie konieczności wybrać się także do lekarza specjalisty. Jeśli poszukujesz sprawdzonego endokrynologa, który zleci odpowiednie badania i postawi sprawdzoną diagnozę, to w Gdyni znajdziesz odpowiednia miejsce. Będziesz miał Pewność, że trafisz pod opiekę naprawdę doświadczonego fachowca (więcej na stronie extra-med.com.pl). Szczególnie warto raz do roku wykonać USG jamy brzusznej. Gospodarka hormonalna może nam szwankować w każdym wieku, warto więc regularnie ją sprawdzać, gdyż często zmęczenie, ospałość czy brak chęci do życia i wstawania z łóżka wiąże się po prostu z wahaniami poziomu hormonów. Gdy je ustabilizujemy, z pewnością nasz organizm powróci do normy i będzie funkcjonował tak, jak powinien.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *