Kardiolog Warszawa – specjalista od najważniejszego organu w organizmie człowieka

Kardiolog Warszawa

Kardiologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się wrodzonymi  i nabytymi chorobami serca, ale także  naczyniami krwionośnymi. Obejmuje profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie schorzeń serca i układu krążenia - także nadciśnienia tętniczego. Czy wiesz, że choroby sercowo-naczyniowe są przyczyną przedwczesnych zgonów? To właśnie kardiolog – zajmuje się ich wykrywaniem i leczeniem. Specjaliści od serca posiadają doświadczenie i niezbędną wiedzę, aby odpowiednio zadbać o najważniejszy organ w naszym organizmie. Przeczytaj, czym jeszcze zajmuje się kardiolog Warszawa, kiedy się do niego udać i jakie choroby może zdiagnozować. Informacje te znajdziesz w naszym artykule.

Istnieje wiele sygnałów świadczących o problemach z sercem lub niewydolności układu krwionośnego – nie ignoruj ich!

Odczuwasz niepokojące bóle w klatce piersiowej, duszności czy kołatanie serca? To sygnały, że trzeba skorzystać z usług lekarza specjalisty. Odpowiedni i doświadczony kardiolog Warszawa pomoże wykryć i leczyć choroby serca oraz układu krążenia. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się dobrym zdrowiem dłużej.

Wspomnieliśmy, że jednym z niepokojących sygnałów, których nie należy ignorować są duszności. Mogą się one pojawiać po niewielkim wysiłku np. spacerze lub nawet podczas odpoczynku. Czasem duszności zaczynają się nagle, bez wyraźnej przyczyny. Sygnałem jest także zmęczenie, które bywa skutkiem osłabienia serca. Nie tłoczy ono krwi w ilości wystarczającej do odżywienia komórek organizmu. Czy wiesz, że kiedy serce nie dostarcza do mózgu dostatecznej ilości krwi z tlenem, to po około 10 sekundach takiego niedotlenienia dochodzi do omdlenia?

Z kolei kołatanie serca, czyli silne i przyspieszone bicie serca oznacza, że wystąpił przedwczesny, dodatkowy skurcz mięśnia sercowego. W takim momencie odczuwamy gwałtowny, silny skurcz. Mamy wrażenie, jakby serce chciało “nadrobić” i wyrównać swój rytm.

Badania,  które wykonuje kardiolog Warszawa

Zastanawiasz się, jakie badania może zlecić kardiolog? Do najpopularniejszych należą: EKG (spoczynkowe i podczas wysiłku), echo serca, holter EKG lub ciśnieniowy, doppler tętnic szyjnych. Oczywiście po ich wykonaniu należy ponownie zgłosić się do kardiologa. Podda wyniki dokładnej analizie i dobierze odpowiedni sposób leczenia.

Ważne jest ich wczesne rozpoznanie chorób sercowo-naczyniowych i szybkie rozpoczęcie leczenia. Nieleczone choroby takie jak migotanie przedsionków czy nadciśnienie tętnicze, mogą po kilku latach doprowadzić do powikłań takich jak zawał serca czy udar mózgu. Jak sam widzisz, wizyta u kardiologa jest niezbędna, jeśli zauważamy u siebie niepokojące objawy: bólu i kłucie w klatce piersiowej, duszności, napady świszczącego kaszlu, zawroty głowy czy częste omdlenia.

Jakie choroby diagnozuje kardiolog?

Kardiolog Warszawa może zdiagnozować u pacjenta na przykład: nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, miażdżycę, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca czy zapalenie mięśnia sercowego. Pamiętaj, że serce człowieka nie jest niezniszczalne. Żadnych objawów, które wskazują, na to, że organ nie funkcjonuje tak jak powinien, nie można lekceważyć. Oczywiście, przyczyn dolegliwości może być  wiele. Specjalista, jakim jest kardiolog Warszawa z doświadczeniem przeprowadzi wywiad, zrobi odpowiednie badania i postawi precyzyjną diagnozę. Dobry kardiolog pracujący na nowoczesnym sprzęcie, jest w stanie precyzyjnie określić  przyczynę bólu. Podstawowym badaniem w diagnozowaniu chorób serca, o którym na pewno nieraz słyszałeś, jest badanie EKG. Celem badania, jest ocena rytmu serca i wychwycenie ewentualnych zaburzeń. Można je wykonywać u pacjentów w każdym wieku, jak również u ciężarnych kobiet.

 

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *