Kiedy warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń?

scott-graham-5fnmwej4taa-unsplash8_800x534

Porównywarka ubezpieczeń to internetowe narzędzie, dzięki któremu szybko znajdziesz interesujące Cię oferty oraz wygodnie je porównasz. Może ona dotyczyć ubezpieczeń nieruchomości, motocyklowych, a także polis chroniących zdrowie i życie. Największą popularnością cieszą się jednak te pozwalające na wyszukanie atrakcyjnego ubezpieczenia samochodu.

Porównywarka ubezpieczeń – jak działa?

Aby porównać oferty ubezpieczeń komunikacyjnych, wystarczy uzupełnić formularz z najważniejszymi danymi na temat pojazdu i jego właściciela, które pozwolą na obliczenie wysokości indywidulanej składki w poszczególnych towarzystwach. Potrzebne będą m.in. informacje o:

  • marce, modelu i roku produkcji auta,
  • dacie nabycia i pierwszej rejestracji pojazdu,
  • mocy, pojemności silnika oraz rodzaju paliwa,
  • przebiegu i liczbie miejsc,
  • wieku właściciela i jego stażu na kierownicą.

Na ich podstawie zostaną przygotowane spersonalizowane oferty z kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi będziesz mógł się zapoznać w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu.

Porównywarka ubezpieczeń – dlaczego warto?

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń to szereg korzyści. Przede wszystkim, kalkulatory takie jak  https://cuk.pl/, dają dostęp do szerokiej bazy różnorodnych ofert, a więc zwiększają Twoje szanse na znalezienie interesującej Cię polisy w atrakcyjnej cenie. Wybór jest z reguły większy, niż u agentów stacjonarnych, możesz też bez wychodzenia z domu sprawdzić, jak ceny polis zmieniają się w czasie. Porównywarki umożliwiają ponadto nie tylko przeglądanie i porównywanie ofert, lecz także szybki zakup wybranej opcji (albo całego pakietu). W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości możesz również skorzystać z pomocy konsultanta, dostępnego za pośrednictwem telefonu lub czatu.

Porównywarka ubezpieczeń – kiedy korzystać?

Większość polis komunikacyjnych obowiązuje przez 12 miesięcy. Ważność obowiązkowego OC zostanie po tym czasie przedłużona automatycznie, umowy ubezpieczeń dobrowolnych trzeba zawrzeć ponownie, jeśli nadal chce się korzystać z zapewnianej przez nie ochrony.

Szukanie nowej polisy najlepiej rozpocząć ok. 30 dni przed upływem terminu ważności aktualnej. Nie zawsze warto zdawać się na przedłużane automatycznie OC – czasem za pośrednictwem kalkulatora on-line można znaleźć znacznie atrakcyjniejszą ofertę w innym towarzystwie. Porównywarka ubezpieczeń przyda się również np. podczas zakupu AC i Assistance przed wyjazdem na wakacje.

Porównywarka ubezpieczeń to wszechstronne i łatwe w obsłudze narzędzie, o którym warto pamiętać, gdy następnym razem będziesz potrzebował wykupić ubezpieczenie!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *