Kiedy warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń?

scott-graham-5fnmwej4taa-unsplash8_800x534

Porównywarka ubezpieczeń to internetowe narzędzie, dzięki któremu szybko znajdziesz interesujące Cię oferty oraz wygodnie je porównasz. Może ona dotyczyć ubezpieczeń nieruchomości, motocyklowych, a także polis chroniących zdrowie i życie. Największą popularnością cieszą się jednak te pozwalające na wyszukanie atrakcyjnego ubezpieczenia samochodu.

Porównywarka ubezpieczeń – jak działa?

Aby porównać oferty ubezpieczeń komunikacyjnych, wystarczy uzupełnić formularz z najważniejszymi danymi na temat pojazdu i jego właściciela, które pozwolą na obliczenie wysokości indywidulanej składki w poszczególnych towarzystwach. Potrzebne będą m.in. informacje o:

  • marce, modelu i roku produkcji auta,
  • dacie nabycia i pierwszej rejestracji pojazdu,
  • mocy, pojemności silnika oraz rodzaju paliwa,
  • przebiegu i liczbie miejsc,
  • wieku właściciela i jego stażu na kierownicą.

Na ich podstawie zostaną przygotowane spersonalizowane oferty z kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi będziesz mógł się zapoznać w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu.

Porównywarka ubezpieczeń – dlaczego warto?

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń to szereg korzyści. Przede wszystkim, kalkulatory takie jak  https://cuk.pl/, dają dostęp do szerokiej bazy różnorodnych ofert, a więc zwiększają Twoje szanse na znalezienie interesującej Cię polisy w atrakcyjnej cenie. Wybór jest z reguły większy, niż u agentów stacjonarnych, możesz też bez wychodzenia z domu sprawdzić, jak ceny polis zmieniają się w czasie. Porównywarki umożliwiają ponadto nie tylko przeglądanie i porównywanie ofert, lecz także szybki zakup wybranej opcji (albo całego pakietu). W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości możesz również skorzystać z pomocy konsultanta, dostępnego za pośrednictwem telefonu lub czatu.

Porównywarka ubezpieczeń – kiedy korzystać?

Większość polis komunikacyjnych obowiązuje przez 12 miesięcy. Ważność obowiązkowego OC zostanie po tym czasie przedłużona automatycznie, umowy ubezpieczeń dobrowolnych trzeba zawrzeć ponownie, jeśli nadal chce się korzystać z zapewnianej przez nie ochrony.

Szukanie nowej polisy najlepiej rozpocząć ok. 30 dni przed upływem terminu ważności aktualnej. Nie zawsze warto zdawać się na przedłużane automatycznie OC – czasem za pośrednictwem kalkulatora on-line można znaleźć znacznie atrakcyjniejszą ofertę w innym towarzystwie. Porównywarka ubezpieczeń przyda się również np. podczas zakupu AC i Assistance przed wyjazdem na wakacje.

Porównywarka ubezpieczeń to wszechstronne i łatwe w obsłudze narzędzie, o którym warto pamiętać, gdy następnym razem będziesz potrzebował wykupić ubezpieczenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *