Sklep z dewocjonaliami online czy stacjonarnie? Który ma szansę na większe powodzenie?

pexels-photo-248079Sklepy z dewocjonaliami, choć ich popularność nie jest zbyt duża, kilka razy w ciągu roku przeżywają prawdziwy boom i najazd klientów. Nic więc dziwnego, że całkiem dobrze utrzymują się na rynku i nie obawiają kryzysu. W ostatnich latach, podobnie jak w przypadku sklepów innych branż, dewocjonalia również weszły do sieci. Dzięki temu mają o wiele więcej możliwości niż podczas sprzedaży stacjonarnej.

Sklepy z dewocjonaliami najczęściej można spotkać gdzieś w okolicach kościołów. Są niewielkie, sprzedają różnego rodzaju artykuły religijne i nie ma w nich zbyt dużych tłumów. Duże zainteresowanie jest przede wszystkim w sezonie komunijnym, wiele osób w takich sklepach kupuje również akcesoria i prezenty na chrzest czy ślub. Biznes ten nie jest raczej duży, a jego powodzenie w dużej mierze zależy od tego, w jak dużej miejscowości się znajduje. Im większe miasto, tym więcej klientów. Stacjonarne sklepy z dewocjonaliami funkcjonują wiec gdzieś na obrzeżach wielkiego biznesu.

W internecie zasięg jest o wiele większy niż w lokalnym biznesie

Zupełnie inaczej jest w przypadku sklepów z dewocjonaliami online. Przede wszystkim, w internecie nie trzeba przejmować się lokalizacją. Można zamawiać towary nawet z drugiego końca kraju czy z zagranicy. Dzięki temu niewielki lokalny biznes można bez problemu wypromować na całkiem sporą skalę. Oczywiście, pod warunkiem, że sklep online będzie bardzo funkcjonalny, przyjazny dla użytkowników, a także będzie miał spory asortyment. I tu dochodzimy do kolejnej zalety sklepów w internecie. W stacjonarnych sklepach asortyment nie zawsze jest zbyt duży, gdyż ograniczeniem jest przede wszystkim wielkość i powierzchnia sklepu. W sieci można natomiast sprzedawać nawet kilkakrotnie większy asortyment, na który z pewnością znajdą się chętni. Jest więc oczywiste, że w biznesie online sprzedaż może być o wiele większa. Dużą zaletą sklepów online, którą doceniają użytkownicy, jest również cena produktów. Są one sporo tańsze niż te same towary w sklepach stacjonarnych, nawet, jeśli doliczymy koszty wysyłki. Nic więc dziwnego, że sklepy online cieszą się tak dużym zainteresowaniem i nie narzekają na brak klientów.

Nie zapomnij o dobrej promocji

Sklepy z dewocjonaliami online można również reklamować na wiele sposobów, aby przyciągnąć dodatkowych klientów. Tutaj też warto wykorzystać możliwości, jakie daje internet. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z segmentem portali czy serwisów religijnych, które mogą być bardzo dobrym nośnikiem reklamy dla sklepów z dewocjonaliami. Sprawdzony i często odwiedzany portal katolicki z pewnością przyczyni się do zwiększenia zainteresowania sklepem, który będzie na jego łamach reklamowany. Warto pomyśleć o takiej reklamie czy promocji skierowanej do osób, które mogą być faktycznie zainteresowane zakupem w sklepie z dewocjonaliami. Przed sezonem komunijnym można również pomyśleć o reklamach w innych mediach w internecie, skupiających rodziców dzieci w wieku szkolnym. Sklep z dewocjonaliami online to dobry pomysł na biznes, lepszy niż sklep stacjonarny. Trzeba mieć jednak świadomość, że wymaga on odpowiedniego marketingu i reklamy. Konkurencja, także w tej branży jest dosyć duża, trzeba więc wykorzystać wiele różnych metod, aby przyciągnąć klientów do konkretnego sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *