Sklep z dewocjonaliami online czy stacjonarnie? Który ma szansę na większe powodzenie?

pexels-photo-248079Sklepy z dewocjonaliami, choć ich popularność nie jest zbyt duża, kilka razy w ciągu roku przeżywają prawdziwy boom i najazd klientów. Nic więc dziwnego, że całkiem dobrze utrzymują się na rynku i nie obawiają kryzysu. W ostatnich latach, podobnie jak w przypadku sklepów innych branż, dewocjonalia również weszły do sieci. Dzięki temu mają o wiele więcej możliwości niż podczas sprzedaży stacjonarnej.

Sklepy z dewocjonaliami najczęściej można spotkać gdzieś w okolicach kościołów. Są niewielkie, sprzedają różnego rodzaju artykuły religijne i nie ma w nich zbyt dużych tłumów. Duże zainteresowanie jest przede wszystkim w sezonie komunijnym, wiele osób w takich sklepach kupuje również akcesoria i prezenty na chrzest czy ślub. Biznes ten nie jest raczej duży, a jego powodzenie w dużej mierze zależy od tego, w jak dużej miejscowości się znajduje. Im większe miasto, tym więcej klientów. Stacjonarne sklepy z dewocjonaliami funkcjonują wiec gdzieś na obrzeżach wielkiego biznesu.

W internecie zasięg jest o wiele większy niż w lokalnym biznesie

Zupełnie inaczej jest w przypadku sklepów z dewocjonaliami online. Przede wszystkim, w internecie nie trzeba przejmować się lokalizacją. Można zamawiać towary nawet z drugiego końca kraju czy z zagranicy. Dzięki temu niewielki lokalny biznes można bez problemu wypromować na całkiem sporą skalę. Oczywiście, pod warunkiem, że sklep online będzie bardzo funkcjonalny, przyjazny dla użytkowników, a także będzie miał spory asortyment. I tu dochodzimy do kolejnej zalety sklepów w internecie. W stacjonarnych sklepach asortyment nie zawsze jest zbyt duży, gdyż ograniczeniem jest przede wszystkim wielkość i powierzchnia sklepu. W sieci można natomiast sprzedawać nawet kilkakrotnie większy asortyment, na który z pewnością znajdą się chętni. Jest więc oczywiste, że w biznesie online sprzedaż może być o wiele większa. Dużą zaletą sklepów online, którą doceniają użytkownicy, jest również cena produktów. Są one sporo tańsze niż te same towary w sklepach stacjonarnych, nawet, jeśli doliczymy koszty wysyłki. Nic więc dziwnego, że sklepy online cieszą się tak dużym zainteresowaniem i nie narzekają na brak klientów.

Nie zapomnij o dobrej promocji

Sklepy z dewocjonaliami online można również reklamować na wiele sposobów, aby przyciągnąć dodatkowych klientów. Tutaj też warto wykorzystać możliwości, jakie daje internet. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z segmentem portali czy serwisów religijnych, które mogą być bardzo dobrym nośnikiem reklamy dla sklepów z dewocjonaliami. Sprawdzony i często odwiedzany portal katolicki z pewnością przyczyni się do zwiększenia zainteresowania sklepem, który będzie na jego łamach reklamowany. Warto pomyśleć o takiej reklamie czy promocji skierowanej do osób, które mogą być faktycznie zainteresowane zakupem w sklepie z dewocjonaliami. Przed sezonem komunijnym można również pomyśleć o reklamach w innych mediach w internecie, skupiających rodziców dzieci w wieku szkolnym. Sklep z dewocjonaliami online to dobry pomysł na biznes, lepszy niż sklep stacjonarny. Trzeba mieć jednak świadomość, że wymaga on odpowiedniego marketingu i reklamy. Konkurencja, także w tej branży jest dosyć duża, trzeba więc wykorzystać wiele różnych metod, aby przyciągnąć klientów do konkretnego sklepu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *