Siłownia w miejscu pracy – korzyści dla każdego

Chcesz być sprawniejszy, silniejszy i zdrowszy, ale masz wrażenie, że nigdy nie masz czasu, aby pójść na siłownię? Jest to najczęstsza wymówka stosowana przez większość z nas. Przeniesienie się do biura lub budynku z siłownią może dać ci więcej możliwości do ćwiczeń. Przeczytaj więcej o korzyściach płynących z pracy w przestrzeni roboczej z dostępną siłownią:

treadmill-3423613_960_720

1. Lepsze zdrowie

To proste, ćwiczenia sprawiają, że jesteś zdrowszy. Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, czy po prostu masz wrażenie, że masz więcej energii, regularne ćwiczenia poprawią Twoje zdrowie. Nie ma pewności, czy ćwiczenia bezpośrednio poprawiają twój układ odpornościowy, jednak ostatnie badania wykazały, że ćwiczenie kilka razy w tygodniu może drastycznie zmniejszyć liczbę przeziębień w ciągu roku. Bycie mniej podatnym na infekcje może spowodować mniej dni nieobecności, co doprowadziłoby do wzrostu wydajności w firmie.

2. Tańsze niż członkostwo

Posiadanie siłowni na miejscu może zaoszczędzić setki złotych, jakie znajdują się w opłatach członkowskich siłowni. Sala ćwiczeń może oferować obniżone stawki dla pracowników tego samego budynku lub może być nawet darmowa!

3. Wygoda

african mangoJeśli uważasz, że nie masz wystarczająco dużo czasu na ćwiczenia, to posiadanie siłowni w miejscu pracy może rozwiązać ten problem. Idź przed pracą, po pracy lub podczas przerwy na lunch, wkraczając w swój napięty, codzienny harmonogram, nie narażając go na szwank. To dogodne rozwiązanie może pomóc w zaangażowaniu się w długotrwały zdrowy tryb życia. Brak konieczności podróżowania na siłownię dzięki regularnej rutynie daje więcej czasu na spędzenie czasu z rodziną, gotowanie zdrowych obiadów lub spotkania ze znajomymi po zajęciach.

4. Zwiększone morale

Miejsce pracy może czasem być przytłaczającym środowiskiem. Ćwiczenia pomagają poczuć się mniej zestresowanym i bardziej pobudzonym, co daje szczęśliwszą i zdrowszą siłę roboczą. Niedawne badanie wykazało, że pracownicy, którzy spędzają 2,5 godziny w tygodniu będąc aktywnymi, są bardziej zadowoleni z ilości i jakości swojej pracy niż ci, którzy nie brali udziału w żadnej aktywności fizycznej. Pracownicy, którzy czują, że ich pracodawca inwestuje w ich dobre samopoczucie, są bardziej skłonni do współpracy, produktywności i większej aktywności w pracy.

5. Wydajniejszy personel

Siłownia w miejscu pracy jest atrakcyjną korzyścią dla przyciągnięcia nowych talentów i utrzymania dotychczasowych pracowników. Możliwość oszczędzania pieniędzy na rocznym członkostwie w siłowni może być postrzegana jako zachęta finansowa. Ponadto społeczny aspekt regularnych ćwicze.ń ze współpracownikami może prowadzić do tworzenia znaczących przyjaźni, co jest kolejnym powodem, dla którego pracownicy mogą pozostać w firmie.

Jednak pilnuj tego, by na tej siłowni znalazł się porządny sprzęt – skośna ławeczka treningowa do ćwiczeń, atlas, dobra bieżnie i tak dalej. Bo jeśli już inwestować w siłownię to najlepiej w szeroko rozbudowaną salę gimnastyczną pełną najnowocześniejszego sprzętu. To mądra inwestycja!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *