Sesje fotograficzne w firmie – jak dobrze wypaść na zdjęciu biznesowym?

photography-1850469_640Jak pozować do zdjęć biznesowych, by dobrze na nich wypaść? Takie pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. Pomimo tego, że na co dzień jesteśmy oswojeni z robieniem zdjęć i wrzucaniem ich do sieci, to pozowanie do zdjęć biznesowych okazuje się prawdziwym wyzwaniem. Co więc zrobić, by dobrze wypaść na swojej sesji wizerunkowej? Podpowiadamy!

Diabeł tkwi w szczegółach

Znasz przysłowie, diabeł tkwi w szczegółach? Idealnie odnosi się do sesji wizerunkowych. Z pozoru wydaje się, że to nic szczególnego. Wystarczy przecież elegancko się ubrać, stanąć przed obiektywem i zdjęcie gotowe. Jak się jednak okazuje, w tego typu sesjach jest wiele detali, od których zależą efekty końcowe. Dlatego też, jeśli chcesz, by Twoje zdjęcie biznesowe wyszło profesjonalnie, powinieneś o nie zadbać i co najważniejsze odpowiednio się do tej sesji przygotować.

Po pierwsze zadbaj o odpowiedni strój

W portrecie biznesowym kluczową rolę odgrywa ubiór. Niektórzy sądzą, że do takiego zdjęcia, wystarczy się schludnie ubrać, lecz rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Wybrany strój do portretu biznesowego powinien być dostosowany do wykonywanej przez Ciebie pracy, zajmowanego stanowiska. Odbiorca, patrząc na Twoje zdjęcie, a dokładniej mówiąc na Twój strój, musi kojarzyć Cię z konkretną branżą. Co w takim razie wybrać? W przypadku mężczyzn zawsze sprawdzi się marynarka, spodnie, koszula i krawat. Kobiety mają więcej możliwości, aczkolwiek w sesjach biznesowych świetnie sprawdzi się spódnica, bluzka koszulowa oraz marynarka lub spódnica i marynarka. Poza tym warto postawić na stonowane kolory, takie jak szarości, granaty, czy biele. Możesz je jednak przełamać jakimiś dodatkami. Panie mogą pomyśleć o biżuterii: kolczykach, naszyjniku, czy pierścionkach. Panowie mogą pokusić się o elegancki zegarek, czerwony krawat lub spinki do mankietów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kolejna ważna kwestia, która zaważy o pomyślności sesji wizerunkowej, to odpowiednia postawa ciała. Zanim staniesz przed obiektywem, zobacz jak prezentujesz się w różnych pozach przed lustrem. Pamiętaj, że postawa ciała nie może być ani za sztywna, ani zbyt swobodna. Zastanów się także, co zrobisz z rękoma. Wolisz je schować do kieszeni? A może zapleść na piersiach? To również możesz przećwiczyć przed lustrem. Pamiętaj jednak, że ręce w kieszeni tworzą luźniejszy look, splecione na klatce piersiowej odbierane są jako symbol pewności siebie i władzy, więc są polecane osobom zajmującym wyższe stanowiska. Na koniec pamiętaj o delikatnym uśmiechu. Twarz z uśmiechem ładniej się prezentuje, a osoba na zdjęciu zawsze sprawia wrażenie przyjacielskiej i pozytywnej. Zobacz jak wyglądają zdjęcia wykonane przez profesjonalną agencję fotograficzną.

Tak naprawdę stosując się do tych kilku prostych wskazówek, masz szansę na jedno z lepszych zdjęć biznesowych w firmie. Dlatego, zanim Twoja firma zorganizuje tego typu sesję, poćwicz trochę pozowanie, a z pewnością uda Ci się wyjść na nim profesjonalnie i olśnić pozostałych pracowników.

Podobne artykuły:
Mobilny fotograf – usługi z dojazdem do klienta, czy to się opłaca?
Fotografia martwej natury – co się dobrze sprzedaje?
Agencje reklamowe w Bielsku-Białej – na jakich sesjach zarabiają najwięcej?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *