Kontrola sanepidu w zakładzie pracy – czy spełniasz normy w związku z covid-19?

marvin-meyer-SYTO3xs06fU-unsplashKontrole sanepidu zdecydowanie nie należą do najprzyjemniejszych i zwykle powodują sporo stresu u właścicieli firm. Wystarczy jednak spełniać wszystkie normy i zobowiązania, aby kontrola sanepidu przebiegała bezproblemowo i nie powodowała żadnych kłopotów dla właściciela biznesu. W czasach szalejącej pandemii trzeba również zwracać uwagę na to, czy firmy spełniają wszystkie obowiązki, jakie nakłada na nie reżim sanitarny.

Pandemia koronawirusa mocno zmieniła funkcjonowanie biznesu w wielu branżach. Niektóre zostały całkowicie zamknięte, a działalność nie może być realizowana nawet w największym reżimie sanitarnym. Właściciele takich biznesów, szczególnie w branży hotelarskiej i gastronomicznej z utęsknieniem czekają na zdejmowanie kolejnych obostrzeń, a jednocześnie dostosowują swoje obiekty do reżimu sanitarnego, w którym na pewno przyjdzie im działać w momencie, gdy firmy zostaną otwarte. W innych branżach jest nieco lepiej, co jednak nie oznacza, że można sobie pozwolić na całkowitą swobodę i dowolność działania. Firmy musza spełniać wiele warunków. Jeśli im nie sprostają, w trakcie kontroli z sanepidu mogą mieć spore problemy.

Dystans, dezynfekcja, zabezpieczenia dla pracowników i klientów

W wielu firmach, które są otwarte dla klientów, trzeba było w czasach pandemii wprowadzić wiele dodatkowych działań, których celem jest ochrona zarówno pracowników, jak i klientów firm. Przede wszystkim, konieczna jest dezynfekcja, zachowanie odpowiedniego dystansu, zadbanie o regularne dezynfekowanie i wietrzenie pomieszczeń. Potrzebne jest również oddzielenie fizyczne pracowników obsługi klienta od dziesiątek lub setek klientów, którzy przez sklepy czy firmy usługowe przewijają się w ciągu każdego dnia. Dobrym rozwiązaniem są osłony z pleksi, które zapewniają dodatkową ochronę i stanowią fizyczną barierę. Takie osłony stosują sklepy, punkty usługowe, a także wiele innych firm, którym zależy na spełnianiu najwyższych wymogów dotyczących ochrony przeciwwirusowej.

Pleksi można wykorzystać reklamowo

Choć większość środków ochrony wykorzystywana jest przede wszystkim do zabezpieczania klientów i pracowników, niektóre z nich można również wykorzystać jako nośniki reklamowe i formy promocji. osłony z pleksi są tego doskonałym przykładem – poza barierą mogą stanowić także ciekawy nośnik reklamowy, na którym można wygrawerować napisy, rysunki, logotypy czy inne elementy reklamy wizualnej. Takie grawerowanie plexi sprawia, że elementy, które nie są zbyt estetyczne i efektowne stają się oryginalne, niebanalne i mają wartość reklamową oraz promocyjną. Jeśli chcemy wygrawerować pleksi, warto to zadanie zlecić doświadczonym i sprawdzonym firmom, które dysponują przede wszystkim odpowiednimi narzędziami, w szczególności laserami do wykonywania zaawansowanych grawerów. Warto też pamiętać, aby grawerowanie, cięcie pleksi czy inne formy tworzenia ciekawych kształtów nie zakłóciły głównego celu, do czego osłony z pleksi służą. Muszą być one przejrzyste, zapewniać kontakt wzrokowy pomiędzy klientem a pracownikiem, a także być łatwe do utrzymania w czystości i regularnej dezynfekcji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *