Samozatrudniony kominiarz – poznaj wady i zalety takiego rozwiązania

house-2492054_960_720Działalność związana ze świadczeniem usług kominiarskich może być opłacalna, ale wiąże się z pewnymi kosztami. Większość kominiarzy to osoby prowadzące działalność na własny rachunek i odpowiedzialne za całe zarządzanie i administrowanie ich działalnością. Większość kominiarzy jest samoukami, ale certyfikat można zdobyć na programie stażowym dla inżynierii kominów. Jak większość zawodów, zawód kominiarza ma również swoje zalety i wady.

Korzyści pracy kominiarza

Samozatrudnienie. Jeśli lubisz być swoim własnym szefem, ta praca jest dla Ciebie idealna. Świadcząc usługi kominiarskie możesz kontrolować swoje zlecenia i godziny pracy. Odpowiadasz za zarządzanie przedsiębiorstwem. Samozatrudnienie jest świetne dla osób kochających wolność.

Bezpłatny sezon letni. Kominiarze zazwyczaj nie otrzymują żadnych zleceń w miesiącach letnich, więc lato jest całkowicie przeznaczone na to, abyś mógł cieszyć się piękną pogodą (lub pracować nad innymi projektami).

Spotykanie nowych ludzi. W sezonie codziennie spotkasz grupę nowych ludzi, którzy mogą zostać Twoimi przyjaciółmi. Kto wie, jeśli kochasz komunikację, to jest to dla ciebie zdecydowana zaleta, ponieważ ludzie wpuszczają Cię do ich najbardziej prywatnej przestrzeni (ich domu).

Nie potrzeba długiego doświadczenia. W większości przypadków nikt nawet nie zapyta kominiarza, czy ma on stopień naukowy lub jaki ma poziom doświadczenia w tej branży.

Wady pracy kominiarza

Niebezpieczna i brudna robota. Istnieje kilka zagrożeń związanych z pracą: problemy z płucami (praca z chemikaliami), poślizgnięcie się lub upadek z dachu. Jest to także praca fizyczna, która może być dość męcząca.

Za całą dokumentację odpowiada kominiarz. Jako właściciel firmy musisz wysyłać faktury, oferty, śledzić i zarządzać wydatkami, aby mieć pewność, że firma przynosi zyski. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz tego robić ręcznie dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu do fakturowania usług kominiarskich, jakie masz dzisiaj do dyspozycji. Nie musisz pobierać ani aktualizować oprogramowania, po prostu zarejestruj się, wprowadź swoje dane, a program ten zajmie się wszystkim innym.

Duża konkurencja i niski popyt.

Ludzie zaczęli budować nowoczesne domy z zaawansowanymi systemami kominkowymi, które nie wymagają tak dużej uwagi. Oczywiście, to złe wieści dla kominiarzy, ale muszą oni dostosować się do zmieniających się potrzeb swoich klientów, wtedy na pewno nie będą narzekać na ich brak.

Drogie wyposażenie.

Proste pręty i szczotki do czyszczenia komina oraz drabiny nie są drogie, ale jeśli chcesz zaoferować bardziej zaawansowane usługi, musisz zainwestować trochę gotówki.

Jeśli wyżej wymienione wady firmy cię nie zniechęciły, myślę, że jesteś gotowy na rozpoczęcie własnej działalności w zakresie czyszczenia kominów oraz różnych innego rodzaju usług kominiarskich. Pamiętaj, że ciężka praca zawsze się opłaca!

Możesz również zapytać bardziej doświadczonych kominiarzy o więcej szczegółów związanych ze świadczeniem tego rodzaju usług. Taka wiedza jest naprawdę bezcenna!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *