Uraz w wypadku samochodowym a konieczność rehabilitacji

 

accident-1409005_960_720Według danych każdego roku zdarza się w Polsce wiele milionów wypadków samochodowych, a z wiele z nich to zderzenia tylne. Ten typ wypadku samochodowego jest najczęstszy i może powodować obrażenia zwane „uderzeniem kręgosłupa”, które występują, gdy szyja wykracza poza normalny zakres ruchu. W rezultacie u pacjentów mogą wystąpić następujące objawy:

  • Ból i sztywność głowy, szyi i ramion
  • Utrata zakresu ruchu w szyi
  • Przewlekłe migreny lub bóle głowy
  • Mrowienie i drętwienie kończyn górnych
  • Zawroty głowy i zmęczenie
  • Czasami problemy z widzeniem i pamięcią

Objawy urazu kręgosłupa szyjnego mogą nie pojawić się od razu, dlatego konieczne jest natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem w celu oceny ich zdrowia fizycznego. Długotrwałe leczenie może spowodować długotrwałe uszkodzenie, takie jak przewlekły ból, zmniejszona mobilność lub zespół stresu pourazowego. Na szczęście specjaliści w miejscach takich jak punktrehabilitacji.pl są po to, aby pomóc każdemu w całkowitym wyleczeniu po wypadku samochodowym.

Oto kilka najważniejszych powodów, dla których pacjenci powinni szukać opieki u fizjoterapeuty po wypadku samochodowym!

Profesjonalna pomoc wspiera proces rehabilitacji

Pacjenci często nie zdają sobie sprawy, jak ciężkie są ich obrażenia odniesione w wyniku wypadku samochodowego, dopóki nie powrócą do swoich normalnych codziennych czynności. Typowe obrażenia zwykle obejmują ból, sztywność, ograniczony zakres ruchu oraz przewlekłe bóle głowy lub migreny. W związku z tym pacjenci poddawani są fizjoterapii, aby wspomóc proces powrotu do zdrowia. Fizjoterapia może pomóc ofiarom wypadków samochodowych zwiększyć ich siłę, poprawić ich elastyczność, a następnie powstrzymać objawy bólu. Profesjonalne, specjalnie zaprojektowane schematy terapii mogą pomóc pacjentom w szybszym i łatwiejszym odbiciu się od obrażeń a to jest zawsze lepsze niż pozostawanie w łóżku, to na pewno!

Punkt rehabilitacji może zapobiec długoterminowym szkodom

Fizykoterapia nie tylko pomaga poradzić sobie z bezpośrednimi urazami poprzez poprawę siły, elastyczności i mobilności, ale może również zapobiegać długotrwałym uszkodzeniom, takim jak przewlekły ból i migreny. Niestety wypadki samochodowe mogą spowodować trwałe uszkodzenie, jeśli obrażenia pacjenta nie zostaną natychmiast usunięte.

Jeśli rozpoczniesz fizykoterapię natychmiast po wypadku, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz żyć stosunkowo bezboleśnie przez wiele lat. W rzeczywistości niejedno badanie wykazało, że pacjenci, którzy nie otrzymali opieki bezpośrednio po wypadku samochodowym, byli znacznie bardziej narażeni na chorobę zwyrodnieniową dysku niż ci, którzy otrzymali natychmiastową pomoc medyczną.

Aktywność fizyczna pomaga zmniejszyć ból

Podczas gdy poruszanie się może wydawać się ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić po wypadku samochodowym, bycie aktywnym fizycznie może faktycznie pomóc zmniejszyć ból i pomóc ci odzyskać kontuzje znacznie szybciej niż leżenie w łóżku. Ruch pompuje natlenioną krew i inne składniki odżywcze do miejsca urazu, co pomaga ciału leczyć się i wrócić do formy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *