W świecie lamp samochodowych – czas na omówienie świateł pozycyjnych!

pexels-s-von-hoerst-2920064(1)Światła pozycyjne to światła ostrzegawcze, które służą jako przypomnienie o bezpieczeństwie dla innych pojazdów i przechodniów, gdy pojazdy są chwilowo zatrzymane i wyłączone, aby wskazać lokalizację pojazdów. Po włączeniu świateł postojowych zaświeci się reflektor, natężenie światła jest słabe, a jednocześnie zaświeci się światło tylne, co może służyć jako przypomnienie o bezpieczeństwie. Szeroką ofertę takich świateł możesz znaleźć tutaj: https://egkal.pl/16-lampy-pozycyjne.

Czym są światła pozycyjne?

Światła pozycyjne (czasami nazywane światłami postojowymi) są mocowane na zewnątrz reflektorów z przodu samochodu. Niektóre modele posiadają podobny zestaw z tyłu.

Dziesiątki lat temu światła postojowe były znane jako światła pozycyjne i odgrywały znacznie ważniejszą rolę niż obecnie. Wtedy działały na systemie operacyjnym niezależnym od reflektorów samochodu. Oznaczało to, że światła postojowe były dostępne w przypadku awarii reflektorów. Światła postojowe były przyciemnionymi światłami, które nie zużywały dużo baterii i można było je włączyć tylko po jednej stronie samochodu.

Światła pozycyjne – jak używać?

Istnieją dwie popularne metody włączania świateł postojowych: za pomocą dźwigni i pokrętła, zwykle podzielone jest to na światła postojowe po lewej i prawej stronie. Gdy pojazd jest wyłączony i wyłączony, przytrzymaj dźwignię w dół lub w górę przez 3 sekundy (różne pojazdy mogą tutaj być różnie obsługiwane), aby włączyć światło pozycyjne LED. Koniecznie zapoznaj si,ę z tym, jak to wygląda w Twoim pojeździe.

Lampa pozycyjna LED – główna funkcja

Podczas wieczornego parkowania na poboczu drogi, światła postojowe po jednej stronie mogą zapobiec zderzeniu się pieszych, rowerzystów i innych osób z własnymi pojazdami, skutecznie przypominając o bezpieczeństwie i pełniąc rolę obrysu.

Jeśli chodzi o relację akumulator a lampa pozycyjna LED – to zużycie energii przez małe światła jest bardzo niskie, zwłaszcza teraz, gdy coraz więcej pojazdów wykorzystuje właśnie energooszczędne źródła światła LCD. Poza tym, w przypadku pojazdów wyposażonych w światła postojowe, takie jak lampa pozycyjna LED do przyczepy – gdy system wykryje, że pojemność akumulatora jest zbyt niska, automatycznie wyłączy światła postojowe, aby zapobiec nadmiernemu rozładowaniu akumulatora i zapewnić normalny rozruch pojazdu.

Tradycyjnie światła postojowe służyły do ochrony pojazdu. Kierowcy korzystali z nich, parkując w nocy swoje samochody na wąskich, słabo oświetlonych drogach. Posiadanie świateł postojowych oznaczało, że inni kierowcy mogą dojrzeć samochód i pomaga to uniknąć wypadków.

W nowoczesnym pojeździe światła postojowe pomagają również innym kierowcom widzieć pojazd, ale są mniej potrzebne. Po pierwsze, wiele dróg jest szerszych i lepiej oświetlonych, a większość samochodów jest wyposażona w światła awaryjne, które ostrzegają innych kierowców, jeśli zaparkują na poboczu. Dodatkowo reflektory są jaśniejsze niż kiedyś, dzięki czemu lepiej oświetlają samochód niż światła postojowe.

Większość nowoczesnych samochodów ma włączniki świateł postojowych z boku kierownicy, obok przełączników kierunkowskazów, jaskrawych reflektorów i świateł przeciwmgielnych. Zwykle przekręcenie pokrętła do pierwszego ustawienia włącza światła postojowe, a drugie ustawienie włącza reflektory samochodu, ale może się to różnić w zależności od konkretnego samochodu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *