Wybierasz się w podróż służbową samochodem z wypożyczalni? Jakie dokumenty warto ze sobą zabrać?

wynajem-auta-Katowice-Pyrzowice-Lotnisko-(KTW)Podróż służbowa wymaga dobrego przygotowania zarówno merytorycznego, jak i logistycznego. Pracownicy najczęściej podróżują samochodami. Dzięki temu mogą bez problemu dotrzeć w te miejsca, w które trudno jest dojechać komunikacją publiczną. Zwykle do dyspozycji mają auta służbowe, jednak w ostatnim czasie firmy coraz chętniej korzystają z usług wypożyczalni aut.

Wypożyczalnie samochodów to świetny pomysł dla firm, które nie dysponują odpowiednio dużą flotą samochodową lub ich podróże są dosyć rzadkie czy sezonowe. Nie ma sensu inwestować w auta firmowe, skoro można samochód wypożyczyć na kilka czy kilkanaście dni. W ofercie wypożyczalni samochodów można znaleźć szeroki wybór modeli, marek i pojazdów na każdą kieszeń i przystosowanych do różnych potrzeb. Właściciele firm chętnie sięgają po eleganckie limuzyny, które przydają się do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Wynajem samochodów jest zdecydowanie wygodniejszy, jeśli chcemy mieć do dyspozycji luksusowy samochód. Będzie taniej niż zakup i utrzymywanie takiego auta.

Jakie dokumenty przy podróży autem?

władysławowo hotelGdy podróżujemy wynajętym samochodem, najczęściej dostajemy od wypożyczalni cały pakiet niezbędnych dokumentów, między innymi dowód rejestracyjny czy dokumenty potwierdzające ubezpieczenie. Warto również mieć przy sobie umowę najmu, która może być w różnych sytuacjach przydatna. Poza tym, podróżowanie wynajętym autem w niczym się nie różni od jazdy własnym samochodem. Bywa nawet wygodniej – jeśli coś nam się przydarzy na trasie, nie musimy sami zajmować się szukaniem pomocy drogowej czy auta zastępczego. Samochody wynajęte zwykle są bardzo dobrze ubezpieczone i można liczyć na rozbudowany pakiet usług assistance. Jeśli decydujemy się na wynajem, warto również rozważyć, jaka opcja będzie dla nas najlepsza. Do wyboru mamy możliwość wynajęcia krótkoterminowego, które jest liczone za dobę, a także długoterminowego wynajmu, gdy podpisuje się umowę na cały czas trwania. Ta druga opcja w przeliczeniu na pojedynczą dobę jest zdecydowanie tańsza.

Warto stawiać na sprawdzone wypożyczalnie

FCT24.pl wypożyczalnia na Śląsku to rozwiązanie dla klientów mieszkających na Śląsku lub podróżujących w tamtym kierunku. Inwestując w usługi dobrych i renomowanych wypożyczalni można mieć pewność, że wszystko odbywać się będzie na najwyższym poziomie. Stawiajmy na jakość, doświadczenie i takie firmy, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród dotychczasowych klientów. W poszukiwaniu dobrej wypożyczalni, nie należy kierować się ceną wynajmu. Bardzo często oferty, które wydają nam się bardzo tanie, w rzeczywistości okazują się drogie. Firma podaje bowiem koszty podstawowe, bez wspominania o żadnych dodatkowych usługach, które trzeba zwykle opłacić oddzielnie. Jeśli wynajmujemy samochód dla firmy, możemy koszty tego wynajmu wrzucić sobie w koszty działalności. Nie starajmy się więc szukać za wszelką cenę najtańszych ofert. Skupmy się na tym, by znaleźć jak najlepsze i dopasowane do potrzeb rozwiązanie.

Polecamy:
- największy wybór łożysk do skrzyni biegów

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *