Rozważasz projekt płaskiego dachu w siedzibie firmy? Ten artykuł jest dla Ciebie!

architecture-3662613_960_720Wszyscy wiemy, że płaskie dachy nie są najbardziej ekscytującym rozwiązaniem, ale mają one swoje zalety. Znając zalety i wady, takie jak cena naprawy płaskiego dachu, wymagane materiały na pokrycie dachowe, potencjalne zalegającą wodę i przecieki dachu – będziesz mógł łatwiej podjąć decyzję, czy jest to opcja która najlepiej pasuje do budynku Twojej firmy.

Konstrukcja dachów płaskich składa się z:

  • nawierzchni

  • warstwy dolnej

Płaskie dachy są jednymi z najbardziej kontrowersyjnych dachów wśród wszystkich typów dachów dla budynków i domów. Najczęściej są stosowane w budynkach gospodarczych i dużych obiektach, rzadko widzi się dom płaski dach. Płaskie dachy mają wyjątkowy zestaw wyzwań i potrzeb. Jeśli planujesz mieć płaski dach na swoim firmowym budynku, konieczne jest poznanie zalet i wad dachu płaskiego.

Zalety dachu płaskiego

Największą zaletą płaskiego dachu jest koszt. Od budowy i instalacji do materiałów powszechnie stosowanych do płaskich dachów, są one stosunkowo tanie. Płyta izolacyjna z płaskim dachem to prawie nic w porównaniu do alternatywnych rozwiązań.

Dzięki temu płaski dach jest bardzo przystępny zarówno pod względem instalacji, jak i utrzymania i konserwacji. Sama budowa takiego dachu jest tańsza z powodu mniejszego ryzyka podczas instalacji. Montaż płaskich dachów jest szybszy i łatwiejszy. Obniża się koszty uszkodzeń i napraw w całym okresie eksploatacji dachu. Instalowanie takich rzeczy, jak panele słoneczne, które oszczędzają energię elektryczną i satelity, sprawia, że ​​naprawy i czyszczenie rynien jest tańsze i łatwiejsze do wykonania – właśnie na płaskich dachach.

Drugą zaletą jest to, że przestrzeń można wykorzystać do innych celów. Klimatyzatory można umieścić na dachu zamiast na ziemi. Regał dachowy z płaskim dachem zainstalowany na płaskim dachu jest mniej widoczny od gruntu niż pochyły dach.

Możesz zaprojektować „żywy” dach, który stanie się częścią wypoczynkową na świeżym powietrzu, aby móc się zrelaksować lub grillować, lub nawet mieć swój ogród na dachu. Lista możliwości wykorzystania płaskiego dachu jest prawie nieskończona.

Płaski dach sprawia, że ​​wnętrze jest bardziej wszechstronne. Apartamenty na najwyższym piętrze i wykończone poddasze są bez pochyłych ścian jakie są standardem, jeśli chodzi oz tradycyjne dwuspadowe dachy. W domach, które potrzebują maksymalnej przestrzeni wewnętrznej, płaskie dachy są znaczącą zaletą.

Płaskie dachy są zwykle bardziej dostępne niż dachy pochyłe. Łatwiej się na nie wspiąć, aby je sprawdzić. Ostrożność oczywiście powinna być podejmowana za każdym razem, gdy ktoś wspina się na dach. Płaskie dachy są jednak łatwiejsze do sprawdzenia i znacznie bezpieczniejsze. Są znacznie bardziej stabilne niż pochyłe dachy, co jest ważne tym bardziej gdy budynek jest mały.

Na koniec warto dodać, iż mają architektoniczny urok. W odpowiednim ustawieniu są one ekonomiczne, o ile są odpowiednio konserwowane. Ponieważ dachy płaskie są szybciej instalowane, czas oczekiwania na ich ukończenie jest krótszy. Jeśli naprawa lub wymiana są konieczne w trakcie użytkowania – przebudowa jest stosunkowo bezbolesna i szybka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *