Rodzaje zapięć rowerowych

SONY DSC

Jesteś szczęśliwym posiadaczem swojego własnego roweru? Zastanawiasz się jak skutecznie można go chronić przed kradzieżą? W tym artykule omawiamy rodzaje zabezpieczeń rowerowych. 

Doświadczenie kradzieży jest bardzo nieprzyjemnym uczuciem. Kupując rower zazwyczaj wybieramy taki, który będzie się nam podobał i który będzie dla nas wygodny. Ceny porządnych rowerów nie są małe. Dlatego warto wybrać takie zabezpieczenie roweru, które da nam poczucie spokoju, że nasz rower jest bezpieczny. Niestety według profesjonalistów nie istnieje żadne zapięcie rowerowe, które jest w stanie w 100% zabezpieczyć rower przed kradzieżą. Możemy jedynie zniechęcić złodziej przed interesowaniem się naszą własnością.

Antykradzieżowe zapięcia rowerowe

Łatwo można zauważyć, że najtańszym i bardzo popularnym zapięciem rowerowym jest linka stalowa zamykana na zamek z kluczykiem lub szyfrem. Jeśli jednak zależy nam na skutecznej blokadzie roweru, z tej metody raczej zrezygnujmy. Sforsowanie takiej linki z użyciem kombinerek lub obcęg nie jest dla złodzieja żadnym problemem. Do skuteczniejszych metod należą łańcuchy wykonane ze stali nierdzewnej. Gruby stalowy łańcuch jest trudny do sforsowania – dużo oczywiście zależy tutaj od grubości oczek. Jako kolejne jeszcze skuteczniejsze zabezpieczenie należy wymienić U-lock. Masywne grube zapięcie tego typu jest popularnym i dobrym rozwiązaniem. Bardzo dobrą opcją jest kupienie modelu z wbudowanym czujnikiem ruchu, który w razie wykrycia próby kradzieży uruchamia głośny sygnał alarmowy. Podczas podróży po mieście sprawdzają się także blokady tylnego koła. Są to podkowy na stałe przymocowane do ramy roweru, dzięki temu nie musimy za każdym razem wybierając się na wycieczkę rowerową zastanawiać się jak takie zabezpieczenie przewieźć. Rower jest zabezpieczany poprzez blokadę ruchu tylnego koła, nie musimy szukać żadnego elementu, do którego rower trzeba przypiąć.

Jak dowiadujemy się z serwisu internetowego Royalbi.pl najskuteczniejszą metodą ochrony roweru jest jednoczesne zastosowanie kilku zapięć, których sforsowanie wymagałoby różnych specjalistycznych narzędzi. Warto pamiętać także o dobrych zwyczajach w związku z zabezpieczaniem roweru. Szukając elementów, do których można przypiąć rower warto zwracać uwagę, aby były one solidne i wytrzymałe, sprytny złodziej może bowiem przeciąć nie samo zabezpieczenie rowerowe, ale to, do czego został on przypięty.

Rowery Cruiser Royalbi.pl
https://royalbi.pl/
Polski producent rowerów miejskich. Firma specjalizuje się w produkcji rowerów typu beach Cruiser.
ul. Chrobrego 145/147
87-100 Toruń
Telefon: 513 021 777
E-mail: sklep@royalbi.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *