Rodzaje przenośników taśmowych – który wybrać?

PrzechwytywaniePrzenoszenie i akumulacja są istotne dla linii pakowania, ponieważ przenośniki przenoszą produkt z jednego miejsca na linię do następnego, a akumulacja może uwzględniać przestoje w pracy maszyn. Planując rozpoczęcie nowej linii lub zmianę na linii produkcyjnej, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii przy zakupie sprzętu takiego jak przenośniki taśmowe Primacon. Aby dowiedzieć się, który typ przenośnika jest najlepszy dla danego projektu, rozmawialiśmy z kilkoma ekspertami, którzy udzielili nam kilku rad do rozważenia przy zakupie nowego sprzętu.

Różnego rodzaju sprzęt – poznajmy go!

Który ze sprzętów przenoszących wybrać? Co działa najlepiej z tym, co próbujesz zapakować na swojej linii produkcyjnej? Oto, co mówią eksperci!

Przenośnik wibracyjny

Technologia przenośnika wibracyjnego jest wykorzystywana, aby pomóc w osiadaniu produktu, który mógł gromadzić się wewnątrz opakowania, z jednej lub drugiej strony, w wyniku procesu napełniania lub zmiany poziomu w transporcie produktu, np. Nachylenie lub spadek. Przenośniki do osadzania produktu (przenośniki wibracyjne) są powszechnie używane do przesuwania produktu w celu równomiernego rozprowadzenia w wyznaczonym pojemniku do pakowania w celu optymalnego pakowania skrzynek lub układania palet.

System przenośników próżniowych

Przenośniki próżniowe wykorzystują dmuchawy lub zamknięty wentylator do przemieszczania powietrza pod przenośnikiem, aby spowodować efekt zasysania przez perforowany przenośnik taśmowy. To z kolei przyciąga produkt do taśmy, aby wspomagać stabilność produktu w najbardziej ekstremalnych prędkościach linii lub zmianach wysokości. Powszechnie używane w połączeniu z lżejszymi przedmiotami, przenośniki próżniowe można w razie potrzeby włączać do ograniczonych lub izolowanych odcinków linii produkcyjnej.

Przenośnik spiralny

Obrotowe spiralne przenośniki akumulatorowe są używane, aby zapewnić klientom kilka dodatkowych minut potrzebnych do zautomatyzowania linii produkcyjnej bez zatrzymywania, indeksowania lub opóźnień. Spirala zapewnia zawsze płynną obsługę produktu, ponieważ cała jednostka jest jednym ciągłym pasem bez pośrednich martwych stref ani transferów od końca do końca. Takiego rodzaju przenośniki są również w stanie ładować od dołu lub od góry, w zależności od układu jednego urządzenia. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować czas przechowywania, wiele połączonych ze sobą spiral można umieścić szeregowo, aby zapewnić dodatkową akumulację. Powszechnie używane ze względu na mniejszą zajmowaną powierzchnię, a dodatkowe korzyści obejmują:

  • etapowanie produktu;

  • chłodzenie produktu;

  • pomoc w kompletacji zamówień.

Następnie zapytaliśmy, który rodzaj transportu jest najczęściej używany w żywności?

Przenośniki sanitarne – zdecydowanie. Systemy przenośników sanitarnych są zaprojektowane w oparciu o konstrukcję ze stali nierdzewnej i są budowane z myślą o przemyśle spożywczym i specyficznych potrzebach zakładu, wynikających z wymagań sanitarnych lub bezpieczeństwa żywności. Wiodący w kraju producenci żywności i napojów poszukują producentów przenośników z doświadczonymi inżynierami wewnętrznymi, którzy doskonale rozumieją potrzebę skutecznego, łatwego do czyszczenia sprzętu i zmywania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *