Rodzaje drukarek – która najlepsza dla Twojego biznesu?

oto praca tuszeRodzaj drukarki, którą kupiłeś w sklepie z artykułami biurowymi, nie sprawdzi się w przypadku użytku biznesowego, przynajmniej w większości przypadków. Nawet małe biura zwykle potrzebują znacznie bardziej wyrafinowanych urządzeń, aby zapewnić sobie wydajność i produktywność.

Większość firm wybiera drukarki sieciowe, które mogą być udostępniane do wielu użytkowników, a nie poszczególne drukarki dla każdego biurka. Maszyny te oszczędzają zasoby i mają tendencję do dłuższego działania niż gotowe odmiany. Oferują również:

  • szybsze prędkości drukowania

  • lepszą obsługę

  • zaawansowane opcje wykańczania

Większość z nich może również kopiować, skanować, wysyłać pocztą e-mail i faksować. Sieciowe drukarki biznesowe są dostępne w setkach modeli i różnych typach, z różnymi funkcjami i możliwościami, co może zniechęcić proces zakupu. Mogą być przewodowe lub bezprzewodowe, laserowe, LED, atramentowe, monochromatyczne lub kolorowe. Niektóre są kompatybilne z drukowaniem mobilnym, a inne nie. Znajdziesz także duże różnice w kosztach.

W tym poradniku postaramy się uprościć proces zakupu. Będziemy także oferować praktyczne wskazówki dotyczące wyboru właściwego dostawcy.

Rodzaje drukarek biznesowych

Drukarki laserowe i LED, które są bardzo podobne, są zdecydowanie najbardziej popularne w biurach. Za pomocą źródła światła wyświetlają obraz na obracającym się bębnie, który następnie przenosi toner na papier. Są niezawodne i szybkie, i produkują wysokiej jakości tekst. Ich pamięć i dyski twarde są idealne do pracy w sieci. Koszty bieżące są rozsądne, ponieważ toner jest stosunkowo niedrogi w porównaniu z innymi metodami drukowania.

Z drugiej strony drukarki laserowe i LED są drogą inwestycją. Nie są również idealne do drukowania zdjęć.

Atramentowe?

Drukarki atramentowe są bardziej powszechne w użytku osobistym i biurach domowych, chociaż mogą być odpowiednie do małych zastosowań biznesowych. Działają one poprzez wyciskanie ciekłego tuszu przez głowicę. Drukarki atramentowe są tańsze w zakupie, a jakość zdjęć jest wysoka, dlatego doskonale nadają się do:

  • broszur

  • ulotek

  • dokumentów zawierających grafikę

Mogą drukować na wielu rodzajach nośników. Chociaż można znaleźć drukarkę atramentową o jakości biurowej z funkcjami sieciowymi, są one mniej powszechne. Jest to spowodowane przede wszystkim wysokimi bieżącymi kosztami wymiany atramentu, co nie jest praktyczne w przypadku druku wysokonakładowego chyba, że stawia się na oferty z miejsc takich jak http://www.tusze-sklep.pl/ gdzie stosunek cen do jakości jest naprawdę korzystny.

Mniej typowe drukarki to np. barwnikowo-sublimacyjne, które są bardzo zbliżone do jakości atramentowych, dzięki zastosowaniu barwnika. Zazwyczaj drukarki te są zarezerwowane dla firm, takich jak firmy projektujące grafikę, które muszą mieć doskonałą jakość obrazu. Koszty za stronę są jednak bardzo wysokie. Jeśli jednak chcesz drukować grafikę, niestandardowe logo lub dokumenty z wykresami i innymi efektami wizualnymi, wybierz taką drukarkę. Musisz bardzo mądrze przemyśleć decyzję.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Rodzaje drukarek – która najlepsza dla Twojego biznesu?

  1. 6 marca 2019 at 07:53

    Najlepsza będzie taka, która dużo drukuje przy niskich kosztach utrzymania, czyli toner lub tusz kosztuje mało. Brother wypuścił sporo nowych urządzeń, które moduł bębna mają oddzielnie. Hp natomiast często bęben ma zintegrowany z tonerem dzięki czemu eksploatacja drukarki jest łatwiejsza i wygodniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *