Szukasz nowych mebli do restauracji? Te materiały powinny być wzięte pod uwagę!

outside-catering-284422_960_720Forma i funkcja – to dwa standardy, które właściciele hoteli i kierownicy barów powinni wziąć pod uwagę przy zakupie mebli hotelowych. Meble, czy to w hotelu, klubie, restauracji, kawiarni czy barze, muszą być funkcjonalne i trwałe, a także estetycznie zaprojektowane, aby pasowały do ​​wystroju wnętrza lub tematyki tego miejsca.

Wygląd elementów mebli jest równie ważny, jak ich wytrzymałość konstrukcyjna. Na przykład w przypadku mebli ogrodowych muszą one być odporne nie tylko na naturalne elementy i warunki atmosferyczne, ale także być w stanie wytrzymać nadużycia ze strony gości i personelu, a jednocześnie wyglądać atrakcyjnie! Te dwa czynniki w dużym stopniu zależą od użytych materiałów.

Podczas gdy materiały do ​​mebli hotelowych zależą od tego, czy zamierzasz ich używać w pomieszczeniach, czy na zewnątrz, oto kilka najlepszych materiałów, które powinny być wzięte pod uwagę w kontekście właśnie mebli hotelowych:

Opcja 1: aluminium lub stal nierdzewna

Aluminium to świetny i popularny wybór, ponieważ można go stosować zarówno do mebli wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jest lekki, łatwy do czyszczenia i może wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe. Łatwo jest również dopasować go do różnych tematów, co czyni go ekonomicznym wyborem, szczególnie jeśli zdecydujesz się na remont lub zmianę wnętrza swojego zakładu co kilka lat. Możesz wybrać minimalistyczny lub modny, a nawet klasyczny, z różnymi meblami z aluminium.

Dzisiaj dużą popularnością cieszy się każdy meble metalowe producent, który potrafi nadać nowoczesny charakter klasycznym wzorom,, aby sprawić, że były one popularne do użytkowania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Opcja 2: kute żelazo

dyskoteka jastrzębia góraKute żelazo jest coraz bardziej popularną opcją, szczególnie w przypadku mebli do kawiarni na świeżym powietrzu. Nadaje mu klasycznego charakteru, zapewniając trwałe meble. Jest cięższy niż większość materiałów, więc posiadanie go na zewnątrz jest zaletą, gdy jesteś w wietrznym terenie. W przeciwnym razie poruszanie się po pomieszczeniu może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli masz podłogi o skłonności do zarysowania.

Opcja 3: Wiklina (bambus lub rattan)

Wiklina jest bardziej przyjazną dla środowiska opcją, zwykle pozyskiwaną z łatwo odnawialnych materiałów, takich jak trzcina, bambus lub rattan. Ten lekki materiał jest zwykle łączony z azjatyckimi, minimalistycznymi dekoracjami. Znajdziesz dzisiaj na rynku również krzesła inspirowane rattanem.

Opcja 4: drewno

Drewno jest nadal niezwykle popularnym wyborem mebli ze względu na różnorodność elementów, które może wyprodukować. Meble drewniane są trwałe, nie wymagają konserwacji i wytwarzają naturalne oleje, które chronią je przed gniciem i zepsuciem. Materiały drzewne są zwykle pozyskiwane z drewna tekowego, sosny, cedru i dębu.

Popularne projekty wykonywane są z drewna bukowego lub suszonego w piecu kauczuku z wykończeniem dopasowanym do właściciela. Są klasycznym meblem preferowanym przez wielu i są dostarczane w różnych wersjach.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *