Ekipa remontowa w firmie – czy konieczne będzie zamknięcie biur?

planer-4607203_640Prace remontowe, zarówno w domu, jak i w przestrzeni biurowej, mocno zaburzają codzienne funkcjonowanie. Właściciel firmy, który chce przeprowadzić remont, musi wykazać się sporymi umiejętnościami logistycznymi. Zamknięcie biura nie jest bowiem dobrym rozwiązaniem, gdyż automatycznie może oznaczać spore straty. Czasowa przeprowadzka do innego miejsca też nie jest najlepszą opcją.

Gdy firma na czas remontu zostanie zamknięta, może stracić część klientów. Osoby, które przyjdą do biura i zastaną je zamknięte, nie zawsze mogą poczekać. Czasem od razu szukają innych usług i najczęściej stają się już stałymi klientami w innych firmach. Podobny problem dotyczy czasowej wyprowadzki do innego biura. Klienci raczej nie są aż tak przywiązani do firmy, aby jeździć w nowe miejsce. Zwłaszcza, jeśli czasowa lokalizacja znajdować się będzie na drugim końcu miasta. Ani przeprowadzka na czas remontu, ani zamknięcie biura na kilka tygodni nie jest więc dobrym rozwiązaniem w tych firmach, które na co dzień zajmują się obsługą klientów. W firmach, gdzie nie jest to wymagane, można pracowników wysłać chociażby na pracę zdalną. Ale klientów raczej trudno będzie przyjmować w domu.

Remont pomieszczenie po pomieszczeniu

Jeśli nie chcemy się na czas remontu wyprowadzać z biura, ani go zamykać, można robić prace remontowe po kolei we wszystkich pomieszczeniach. Takie rozwiązanie pozwoli na dosyć dobrą organizację pracy. Osoby, które na co dzień pracują w remontowanym pomieszczeniu, można czasowo ulokować w innych biurach. A gdy remont pierwszego pomieszczenia się zakończy, można przejść do kolejnego etapu. Remont bez przerywania pracy będzie możliwy i sprawdzi się, jeśli cała firma będzie dobrze zorganizowana, pracownicy nie będą przeszkadzać ekipom remontowym w pracy i zgodnie dopasują się do nieco uciążliwych warunków. Wystarczy poczekać kilka dni lub tygodni, a biuro będzie na pewno nie do poznania i zapewni o wiele lepszą i bardziej komfortową pracę.

Inwestycje w nowe rozwiązania

Prace remontowe w biurze nie muszą polegać wyłącznie na odświeżaniu ścian czy innych drobnych poprawkach estetycznych. Wielu właścicieli firm stawia tylko na malowanie ze względów oszczędnościowych. Tymczasem warto inwestować także w nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na oszczędności w ujęciu długoterminowym. W biurze dobrze jest przede wszystkim wymienić oświetlenie na energooszczędne. Im więcej mamy lamp, tym więcej będziemy mieć oszczędności, jeśli zamienimy je na niedrogie w eksploatacji lampy ledowe. Ciekawym rozwiązaniem może być również ogrzewanie podłogowe, które znacznie podniesie komfort przebywania w pomieszczeniach firmowych. Maty grzewcze DEVI to sprawdzone i doskonałej jakości rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w domach mieszkalnych, jak i w pomieszczeniach firmowych. Zamiana zwykłych instalacji grzewczych na maty i ogrzewanie podłogowe pozwala stworzyć we wnętrzu odpowiedni klimat, sprzyjający pracy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *