Redukcja cellulitu? To możliwe!

PrzechwytywanieJeśli uważasz, że nic nie możesz zrobić, aby zwalczyć cellulit, pomyśl jeszcze raz. Istnieje potężna tajna broń do walki z tym dokuczliwym problemem urody, z którym borykają się prawie wszystkie kobiety. Od najlepiej sprzedających się produktów antycellulitowych na rynku, po porady dietetyczne, poznaj raz na zawsze fakty, co działa, a co nie, ale wiedz, że redukcja cellulitu warszawa naprawdę jest możliwa.

Jeśli masz cellulit – te grudkowate, wyboiste, wypukłe obszary skóry, które często przypominają twarożek lub skórki pomarańczy – nie jesteś sam. Prawie dziewięć na dziesięć kobiet ma pewien stopień cellulitu na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Obecnie kobiety wydają miliony rocznie na zabiegi antycellulitowe, od fantazyjnych kremów po ryzykowne operacje. Przy tak wielu dostępnych produktach i procedurach, zastanawianie się, co naprawdę działa, jest wręcz oszałamiające.

Czym dokładnie jest cellulit?

Cellulit pojawia się, gdy kieszenie tłuszczu napierają na tkankę łączną pod skórą. Do powstawania cellulitu przyczyniają się hormony, brak ruchu i dieta. Ta zmora egzystencji wielu kobiet jest znacznie rzadziej widywana u mężczyzn. Dzieje się tak, ponieważ tkanka skóry kobiet jest cieńsza i mniej porowata – dlatego, gdy komórki tłuszczowe podnoszą się, są bardziej zauważalne.

Chociaż nie ma znanego lekarstwa na całkowite wyeliminowanie cellulitu, istnieją sposoby na zminimalizowanie jego wyglądu, dzięki czemu możesz założyć strój kąpielowy i bez obaw udać się na plażę.

Unikaj zbyt dużej ilości soli i cukru

Jedząc zdrową dietę, możesz pomóc zredukować cellulit. Po pierwsze, unikaj zbyt dużej ilości cukru, który gromadzi się w komórkach tłuszczowych i powoduje ich ekspansję. Po drugie, ogranicz spożycie soli, ponieważ sód powoduje zatrzymanie płynów, przez co cellulit wydaje się jeszcze gorszy. Spożywaj nie więcej niż 6 łyżeczek cukru każdego dnia i trzymaj się z dala od żywności zawierającej więcej niż 200 mg sodu.

Posyp swoje śniadanie siemieniem lnianym

Siemię lniane wspomaga poziom estrogenów i przyspiesza wzrost kolagenu. Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej; wzmacniając skórę, pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu. Posyp 2 łyżki stołowe płatków owsianych, płatków zbożowych i jogurtu lub możesz jeść same nasiona, aby zapobiec tworzeniu się cellulitu.

Pij 8-10 szklanek wody dziennie

Woda pomaga wypłukać toksyny, które kryją się w warstwach tłuszczu pod skórą i sprawiają, że grudki cellulitu są jeszcze bardziej widoczne. Pij codziennie 8-10 szklanek wody. Nawilżenie działa również w celu ujędrnienia skóry i zmniejszenia jej grudkowatości.

Wodorosty morskie

Kelp zawiera fukoksantynę, związek ksantofilowy występujący w zielonych roślinach z chlorofilem, który pomaga organizmowi spalać tłuszcz. Badania pokazują, że spożywanie wodorostów może pomóc w utracie 5-10% masy ciała, zmniejszając w ten sposób cellulit. Dodaj wodorosty do swojej diety.

Kremy na cellulit i zabiegi miejscowe

Jeden z najskuteczniejszych krem ​​antycellulitowy zawiera organiczny związek aminofilinę, stosowaną również w wielu wziewnych lekach na astmę. Po zastosowaniu miejscowym związek ten pomaga rozkładać tłuszcz w komórkach, dzięki czemu może być łatwiej spalany. Krem z aminofiliną, dostępny w Internecie – należy nakładać codziennie na dotknięty obszar. Aby wzmocnić ten zabieg, dodaj witaminę C, która pomaga budować kolagen.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *