Ręczniki papierowe składane ZZ – jak wybrać i gdzie je kupić?

047dc93c218c5f932623a7a4b8ce41ec

Ręczniki papierowe składane w ZZ to najbardziej higieniczne osuszacze do dłoni. Osoby, które korzystają z toalet publicznych o wiele chętniej wybierają je niż suszarki do rąk. Wynika to przede wszystkim stąd, że ręczniki są bardzo wygodne, a osuszanie nimi dłoni trwa bardzo krótko. W dodatku są skuteczne i nie rozklejają się.

Z czego wykonane są ręczniki papierowe składane ZZ?

Ręczniki papierowe składane ZZ są produkowane z ekologicznej makulatury albo z celulozy.  Mają uniwersalny rozmiar. Dzięki temu pasują do większości dozowników, podajników oraz pojemników, które można kupić w naszym kraju. Bardzo dobrej jakości produkty znajdziesz w firmie HD Plus. 

Najważniejsze parametry 

Materiał, z którego zostały wyprodukowane ręczniki oraz ich rozmiar, to dwa podstawowe kryteria podczas dokonywania zakupu. Szeroki wybór znajdziesz na stronie: https://hdplus.pl  Co jeszcze?

Najważniejsze zalety ręczników papierowych składanych ZZ

Mają one wysokie właściwości absorpcyjne, czyli chłonne. Są również wyjątkowo miękkie i wytrzymałe, więc wycieranie w nie dłoni jest szybkie i przyjemne. Ze względu na to, że ręczniki z papieru do rąk są produkowane z ekologicznych surowców, to są przyjazne dla środowiska.

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne

Ręczniki papierowe składane ZZ są neutralne dla skóry oraz są bezpieczne nawet dla alergików. Ze względu na to, że są one bardzo chłonne, to wystarczy jeden, żeby bardzo dokładnie wytrzeć ręce. To oszczędność zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. 

Jak duża jest jedna rolka?

Ręczniki papierowe zazwyczaj są dostępne w kolorze białym lub zielonym. Gramatura to 35 gram na metr. Natomiast w jednej rolce znajduje się od 150 do 250 listków papieru. Najczęściej można spotkać produkty takich firm, jak: BulkySoft, KATRIN, PaperNet, TORK oraz Welmax.

Papierowe ręczniki składane ZZ- niezbędne w każdej firmie

Trudno wyobrazić sobie firmową kuchnię lub łazienkę bez ręczników papierowych. Dzięki nim każdy pracownik w komfortowy sposób może wytrzeć ręce. Są również niezwykle przydatne w trakcie prac porządkowych. W kuchni przydadzą się do usunięcia z blatu na przykład soku lub tłuszczu. 

Gdzie się je  wykorzystuje?

Zarówno w firmach niezależnie od ich wielkości, jak i w domach prywatnych. Są niezbędnych wyposażeniem wnętrza w toaletach, biurach, hotelach, placówkach medycznych, restauracjach oraz w bardzo wielu innych miejscach.

Jakie ręczniki warto kupić?

Takie, które mają wysoką chłonność i umożliwiają zachowanie wysokich standardów higienicznych. Muszą być też komfortowe i miękkie. Właśnie tego typu produktów warto używać.

Jakie są początki ręczników papierowych? Skąd one się wzięły?

Skoro już wiesz jakie wybrać, to warto wspomnieć parę słów o tym, jak powstały pierwsze ręczniki papierowe. Ich historia bardzo mocno łączy się z losami papieru toaletowego, czego można się łatwo domyślić. Pierwszy papier toaletowy pojawił się na rynku już w 1857 roku. Od razu zyskał zagorzałych zwolenników, a dzisiaj nie wyobrażamy sobie bez niego życia.

Produkcja ręczników papierowych

Ich powstanie jest dziełem przypadku. Pierwsze zostały wyprodukowane na początku XIX wieku. Firmą, która zajmowała się ich produkcją było Scott Papier Company.

Początki produkcji

Wszystko zaczęło się od tego, że przypadkowo wyprodukowano zbyt grubą bibułkę papierową. Nie dało się z niej żadnym sposobem stworzyć papieru toaletowego. W związku z tym ta bibułka została pocięta na mniejsze kawałki i wykorzystana jako ręcznik jednorazowego użytku. 

Ręczniki papierowe błyskawicznie zyskały popularność

Ten nowy wynalazek, tak samo jak papier toaletowy szybko zdobył zwolenników. Nie tylko w przedsiębiorstwach, ale również w domach prywatnych. W związku z tym zaczęto produkować ręczniki z papieru na masową skalę. Wszystko dzięki temu, że były one o wiele bardziej higieniczne niż te tradycyjne. Nie trzeba było ich prać.

Produkcja – na czym polega?

Pewnie zastanawiasz się teraz nad tym, jak powstają ręczniki papierowe, które masz w domu na blacie kuchennym. Obecnie wytwarzane są z makulatury. Najczęściej jest to tak zwana makulatura offsetowa. Oczywiście wcześniej wybiera się z niej te materiały, z których można stworzyć produkt o wysokiej jakości. Musi to być biała makulatura. 

Produkcja – etap pierwszy

Najpierw wciąga się makulaturę do maszyny zwanej hydropulperem. Następnie poddaje się ją działaniu wody. Dzięki temu z makulatury powstaje masa papiernicza. 

Produkcja – etap drugi

Następnie należy oczyścić masę papierniczą. Przechowywana jest ona w specjalnych kadziach. Z masy papierniczej usuwa się piasek, folię, zszywki, spinacze oraz każdy element, który nie jest wykonany z papieru.

Produkcja – etap trzeci

Kolejnym etapem jest przeniesienie oczyszczonej masy papierowej na stół sitowy. To tutaj odsączana jest z niej woda. Włókna papieru układane są w określonym kierunku. Na tym etapie ustala się również rozmiar papieru. Resztki wody z masy papierowej odsączane są za pomocą specjalnej prasy. 

Produkcja – etap czwarty

Za pomocą cylindra masa jest suszona w temperaturze powyżej 200 stopni Celsjusza. W ten sposób powstają wstęgi papieru, które będą potrzebne na kolejnych etapach procesu produkcyjnego.

Produkcja – etap piąty

Wstęgi papieru nawija się na wielką rolkę. Jej waga wynosi nawet od 500 kg do 1000 kg. Z dwóch rolek tworzony jest papier dwuwarstwowy. Stosuje się do tego maszynę nazywaną warstwownicą. Następnie papier w dużych rolkach jest przenoszony do magazynu. Każda partia ręczników papierowych musi przejść odpowiednie badania w laboratorium. Bada się tam między innymi gramaturę papieru, wodoodporność oraz wytrzymałość. To już ostatni etap ich produkcji. 

undefined

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *